more_horiz
Wiadomości

Chiny modyfikują politykę covidową. Ważna zmiana dla podróżujących

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 16:59
Po prawie trzech latach Chiny zniosły obowiązkową kwarantannę dla osób przybywających z zagranicy. Do przyjazdu do Chin, prócz aktualnej wizy, wystarczy negatywny wynik testu na COVID-19. O szczegółach korespondent Polskiego Radia Tomasz Sajewicz.
Chiny zniosły kwarantannę
Chiny zniosły kwarantannęFoto: 1000 Words/Shutterstock

W Państwie Środka obowiązywały jedne z najostrzejszych restrykcji sanitarnych na świecie, a w niektórych prowincjach kraju kwarantanna sięgała nawet dwóch miesięcy.

Teraz całkowicie otwarto przejścia graniczne na lądzie i morzu między kontynentalnymi Chinami i Hongkongiem. Choć była brytyjska kolonia jest częścią Chin, to ze względu na różne systemy ograniczeń pandemicznych podróżujący w obydwie strony poddawani byli kwarantannie.

W większości miejsc Państwa Środka obowiązywała trzytygodniowa scentralizowana kwarantanna. Położone w północnych Chinach miasto Shenyang wymagało od podróżnych czterech tygodni kwarantanny scentralizowanej - kolejne cztery w warunkach domowych.

Chiny zniosły kwarantannę

Otwarcie granic zbiega się w czasie z rozpoczęciem okresu wzmożonych podróży Chińczyków przed nowym rokiem według kalendarza księżycowego. Tymczasem w Chinach rośnie liczba zakażeń COVID-19.

WHO uważa, że dane oficjalne są znacznie zaniżone. Chińskie władze utrzymują, że od początku pandemii koronawirusa w całych Chinach zmarło 5269 osób, w tym ostatniej doby - dwie.

Posłuchaj
00:52 12136151_1.mp3 Chiny zniosły kwarantannę - relacja Tomasza Sajewicza (IAR)

Czytaj także:

ng//IAR

Zobacz także

Zobacz także