more_horiz
Wiadomości

Katastrofa samolotu w Nepalu. Przerażające nagranie. Ostatnie chwile przed tragedią

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2023 07:10
W katastrofie samolotu Yeti Airlines w nepalskiej Pokharze zginęło co najmniej 68 osób. Ratownicy wznowili poszukiwania czterech osób wciąż zaginionych po tragedii. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać ostatnie chwile przed rozbiciem samolotu.
Samolot linii Yeti Airlines rozbił się na kilka minut przed planowym lądowaniem
Samolot linii Yeti Airlines rozbił się na kilka minut przed planowym lądowaniemFoto: PAP/EPA/BIJAYA NEUPANE & Stringer / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM/Forum

Maszyna leciała ze stolicy kraju Katmandu do Pokhary w centralnym Nepalu. Piloci ostatni raz nawiązali łączność z wieżą kontrolną przed godziną 11:00 czasu miejscowego, czyli około 6:15 czasu obowiązującego w Polsce.

Na pokładzie samolotu znajdowało się troje niemowląt, troje dzieci i 62 osoby dorosłe. Wśród pasażerów, oprócz Nepalczyków, było pięciu Hindusów, czterech Rosjan, dwóch Koreańczyków z Południa, Francuz, Irlandczyk, Australijczyk i Argentyńczyk. Jak informowały służby, warunki pogodowe były dobre.

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Poszukiwanie czarnych skrzynek

Trwają poszukiwania czarnych skrzynek – rejestratora rozmów w kokpicie i rejestratora parametrów lotu. Analiza zapisów może ułatwić ustalenie przyczyny katastrofy. Władze Nepalu ogłosiły poniedziałek dniem żałoby narodowej.

W maju 2022 roku samolot lokalnych nepalskich linii Tara Air rozbił się w górach na północy Nepalu. Na pokładzie znajdowało się 16 Nepalczyków, dwóch Niemców i czterech obywateli Indii. Wszyscy zginęli.

ms/IAR, PAP

Zobacz także

Zobacz także