more_horiz
Wiadomości

Rosjanie atakowali na kilku odcinkach. W bojach o Bachmut ponoszą duże straty

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2023 07:04
Minionej dobry Rosjanie przeprowadzili ataki rakietowe na odcinkach charkowskim, donieckim i zaporoskim. Przeprowadzili kilkadziesiąt nalotów i ataków rakietowych.
Ukraina: wczoraj Rosjanie atakowali na odcinkach charkowskim, donieckim i zaporoskim
Ukraina: wczoraj Rosjanie atakowali na odcinkach charkowskim, donieckim i zaporoskimFoto: General Staff of the Armed Forces of Ukraine/Facebook

Ukraiński Sztab Generalny przekazał, że Rosjanie prowadzili działania wojenne także w okolicy Bachmutu i Awdijiwki mimo licznych strat po ich stronie. Wojska ukraińskie odparły ataki w rejonie kupiańskim.

Z kolei Ukraińcy przeprowadzili kilka uderzeń na obszary koncentracji wojsk rosyjskich, ich broni i sprzętu wojskowego. Zestrzelono dwa samoloty szturmowe Su-25, śmigłowiec Ka-52, drona Orłan-10 i dwie rakiety Ch-59.

Ukraiński Sztab Generalny dodał, że w ciągu ostatnich 10 dni w niektórych miejscowościach obwodu ługańskiego odnotowano spadek liczby rosyjskiego personelu wojennego. Na front trafiają głównie zmobilizowani żołnierze rosyjscy, a zawodowi mają pozostawać w obwodzie. Ponadto rosyjska administracja okupacyjna Ługańska ma ewakuować rodziny żołnierzy 2. Korpusu Armijnego na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Zełenski wzywa amerykański biznes do współpracy

Wołodymyr Zełenski podkreślił, że Ukrainie "udało się zatrzymać rozprzestrzenianie rosyjskiej agresji".

- Dziś możemy z całą pewnością powiedzieć, że uda nam się pokonać to zło na ukraińskiej ziemi. Nawet jeśli Rosja znalazła terrorystycznego sojusznika w postaci reżimu irańskiego, który dostarcza broń Kremlowi - powiedział

Dodał, że Rosja zabiera sprzęt z miejscowych fabryk, zawartość magazynów i sklepów, a nawet ludzi traktuje jako zasób. Według niego po zwycięstwie Ukrainy rozpocznie się proces przezwyciężania skutków "drapieżnej polityki" Rosji, a także odbudowa infrastruktury i gospodarki tego kraju, który ma stać się największym projektem gospodarczym w Europie.

Zobacz także:

dn/IAR

Zobacz także

Zobacz także