more_horiz
Wiadomości

Atak palestyńskiego nożownika w Niemczech. Media: to wina polityki "otwartych drzwi"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 17:27
Niemieckie media krytycznie oceniają politykę "otwartych drzwi" SPD, która w ich ocenie zbiera coraz większe żniwo. Tak "Frankfurter Allgemeine Zeitung" komentuje atak palestyńskiego nożownika, który w środę niedaleko północnoniemieckiej Kilonii zabił w pociągu dwie osoby. Tuż przed atakiem sprawca wyszedł dopiero z więzienia - informuje Wojciech Osiński, korespondent Polskiego Radia w Niemczech.
Niemieckie media o ataku palestyńskiego nożownika: wynik zaniedbań SPD
Niemieckie media o ataku palestyńskiego nożownika: wynik zaniedbań SPDFoto: PAP/EPA/FLORIAN SPRENGER

Komentator "FAZ" Reinhard Müller napisał, że socjaldemokraci powtórnie wystawiają się na "żywiołowy wybuch gniewu".

"Najfatalniejszym w skutkach błędem popełnionym przez SPD, która rządzi lub współrządzi nieprzerwanie od 10 lat, było przekonanie, że polityka otwartych drzwi nam się opłaci. A teraz, zamiast się do niego przyznać, szerzej je otwiera" - czytamy.

Krytyka masowej imigracji

W podobnym tonie skomentował sprawę dziennik "Bild". - Importujemy zabójców i zamachowców, a jednocześnie eksportujemy do ich krajów astronomiczne pieniądze. Dość tego. Władze państw, otrzymujących od nas pomoc finansową, muszą szybciej ściągać swoich przestępców - ocenił Claus Strunz.

Niemcy komentują też okoliczności ataku, którego doszło trzy dni temu w pociągu z Kilonii do Hamburga. Palestyński nożownik wyszedł wcześniej z aresztu. Oburzenie wywołał też sposób, w jaki niektóre media opisały całe zdarzenie. Rozgłośnia NDR nie podała informacji o pochodzeniu sprawcy, argumentując, że skłania do "błędnych wniosków i dyskryminacji określonych grup".

Posłuchaj
00:58 12171166_1.mp3 Niemieckie media o ataku palestyńskiego nożownika: wynik zaniedbań SPD (Wojciech Osiński/IAR)

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także