more_horiz
Wiadomości

Niemcy: atak nożownika w pociągu. Napastnik to bezpaństwowiec z Palestyny

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 21:49
W ataku nożownika w pociągu z Kilonii do Hamburga w Niemczech zginęły dwie osoby. Z najnowszych informacji wynika, że trzy osoby są ciężko ranne, a cztery - lekko. Zatrzymany przez policję napastnik jest Palestyńczykiem ze statusem bezpaństwowca.
Służby informują, że nożownik, który zabił dwie osoby w pociągu do Hamburga jest bezpaństwowcem z Palestyny
Służby informują, że nożownik, który zabił dwie osoby w pociągu do Hamburga jest bezpaństwowcem z PalestynyFoto: PAP/EPA/FLORIAN SPRENGER

Dwie osoby zginęły w środę w ataku nożownika w pociągu z Kilonii do Hamburga. - Wszyscy jesteśmy całkowicie zszokowani i przerażeni, że coś takiego się wydarzyło - wyznała stacji NDR minister spraw wewnętrznych landu Szlezwik-Holsztyn Sabine Suetterlin-Waack.

Z kolei minister spraw wewnętrznych Niemiec Nancy Faeser napisała na Twitterze, że "atak nożownika w pociągu regionalnym, to wstrząsająca wiadomość".

Niemcy: zatrzymany nożownik to bezpaństwowiec z Palestyny

Cytowana przez portal dziennika "Welt" Suetterlin-Waack podała, że zatrzymany przez policję napastnik jest bezpaństwowcem pochodzącym z Palestyny. On także odniósł obrażenia.

Według informacji "Welt" napastnik ma 33 lata. Ibrahim A. miał przyjechać do Niemiec w 2014 r., mieszkał najpierw w Nadrenii Północnej-Westfalii, a następnie w Szlezwiku-Holsztynie. Mężczyzna podobno jeszcze tydzień temu przebywał w areszcie.

Do zdarzenia doszło około 15.00 w pociągu regionalnym jadącym z miasta Kilonia do Hamburga. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna wyjął nagle nóż i zaczął atakować pasażerów. Po tym jak podróżujący wezwali pomoc, pociąg zatrzymał się na najbliższym dworcu. Tam napastnik został zatrzymany.

Mundurowi nie komentują na razie możliwych motywów tego ataku. Jak zaznaczają, prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

Czytaj również:

IAR/PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także