more_horiz
Wiadomości

"Putin musi ustąpić". Stephen King nie będzie podpisywał kontraktów z rosyjskimi wydawnictwami

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2023 20:11
Amerykański pisarz Stephen King wezwał Rosję do zaprzestania wojny na Ukrainie i bombardowania ludności cywilnej. Zapowiedział też, że nie będzie już podpisywał kontraktów z rosyjskimi wydawnictwami.
Stephen King wzywa Rosję do zaprzestania wojny na Ukrainie i zapowiada, że nie będzie podpisywał kontraktów z rosyjskimi wydawnictwami
Stephen King wzywa Rosję do zaprzestania wojny na Ukrainie i zapowiada, że nie będzie podpisywał kontraktów z rosyjskimi wydawnictwamiFoto: PAP/Abaca

"Na miłość boską, Rosjo, przerwij tę bezsensowną wojnę na Ukrainie. Przestańcie bombardować nieuzbrojonych cywilów. Putin musi ustąpić" - napisał autor powieści grozy w piątek na Twitterze.

King od początku rosyjskiej inwazji jednoznacznie solidaryzuje się z Ukrainą. Na początku konfliktu umieścił wpis na Twitterze, w którym napisał: "zazwyczaj nie zamieszczam swoich zdjęć, ale dziś jest wyjątek". Na fotografii pozuje w swojej bibliotece w koszulce z ukraińską flagą i napisem "I stand with Ukraine" ("Murem za Ukrainą").

Kultowy pisarz zadeklarował również, że nie będzie już podpisywał kontraktów z rosyjskimi wydawnictwami.

dz/PAP, IAR

Zobacz także

Zobacz także