more_horiz
Wiadomości

Wypadek autobusu na moście w Pakistanie. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2023 10:06
Co najmniej 40 osób zginęło w wypadku autobusu w południowo-wschodnim Pakistanie. Trzy osoby trafiły do szpitala. Według ustaleń policji pojazd wiozący około 50 pasażerów spadł z mostu i stanął w płomieniach. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość.
Co najmniej 40 ofiar katastrofy autobusu w Pakistanie
Co najmniej 40 ofiar katastrofy autobusu w PakistanieFoto: Sudarshan Jha/Shutterstock

Autobus z co najmniej 48 osobami na pokładzie jechał z Kwety do Karaczi. Do katastrofy doszło blisko końca trasy, w regionie Lasbela na południu prowincji Beludżystan. Zastępca lokalnego komisarza policji Hamza Anjum Nadeem powiedział, że akcję ratowniczą utrudniały warunki atmosferyczne oraz ciemność. Dodatkowo do wypadku doszło w trudnym górzystym terenie.

Przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z trasy do wąwozu - relacjonują lokalne media za policją.

Z płonącego autobusu udało się uratować co najmniej cztery osoby - poinformowała pakistańska telewizja Geo. Jak dodano, wiele ciał wydobytych z wraku jest niemożliwych do identyfikacji i do ustalenia tożsamości ofiar potrzebne będą badania DNA.

Śmiertelne wypadki drogowe w Pakistanie

Z powodu słabej jakości dróg i niebezpiecznego stylu jazdy w Pakistanie często dochodzi do śmiertelnych wypadków - przypomina agencja AFP. Ponieważ autobusy są zazwyczaj przepełnione i nie zachowuje się w nich podstawowych środków bezpieczeństwa wiele osób ginie nawet w wypadkach z udziałem jednego pojazdu.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2020 r. w wypadkach drogowych w Pakistanie zginęło ponad 28 tys. osób.

Czytaj także:

ng/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także