more_horiz
Wiadomości

Przydacz o wizycie prezydenta na Łotwie: głównym tematem bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2023 13:51
- Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO będzie jednym z głównych tematów wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Łotwie - poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczynają oficjalną wizytę w Republice Łotwy. Para prezydencka spędzi w Rydze trzy dni.

Minister Przydacz wskazał, że prezydent Duda z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem będzie rozmawiał między innymi o zbliżającym się szczycie NATO na Litwie.


Posłuchaj
00:22 Przydacz Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO będzie tematem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Łotwie.mp3 Marcin Przydacz: Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO będzie tematem wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Łotwie (IAR)

 

Spotkanie prezydentów Polski i Łotwy odbędzie się jutro. Dziś Andrzej Duda spotka się z Polakami zamieszkującymi Łotwę. Prezydent wręczy odznaczenia łotewskim Polakom zasłużonym w działalności na rzecz podtrzymania polskiego dziedzictwa kulturowego. Później prezydent Duda spotka się też z metropolitą ryskim arcybiskupem Zbigniewem Stankiewiczem.

Tematy gospodarcze i spotkania z ekspertami

W czwartek Andrzej Duda spotka się z przedstawicielami Polsko-Łotewskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz łotewskimi gośćmi. Ostatnim punktem wizyty polskiego przywódcy będzie wspólne z prezydentem Egilsem Levitsem spotkanie z przedstawicielami środowiska eksperckiego, mediów, instytucji i organizacji pozarządowych, poświęcone aktualnym wyzwaniom dotyczącym bezpieczeństwa.

Czytaj także:

pg,iar

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także