more_horiz
Wiadomości

Wkrótce szczyt UE-Ukraina. Zełenski: oczekujemy decyzji adekwatnych do poziomu naszej współpracy

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 00:31
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że kończą się przygotowania do szczytu Ukraina-Unia Europejska, który odbędzie się 3 lutego w Kijowie.
Wołodymyr Zełenski przed szczytem UE-Ukraina: to będzie tydzień integracji europejskiej
Wołodymyr Zełenski przed szczytem UE-Ukraina: to będzie tydzień integracji europejskiejFoto: facebook.com/zelenskiy.official

W nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych ukraiński przywódca podkreślił, że najbliższy tydzień będzie "tygodniem integracji europejskiej w każdym tego słowa znaczeniu".

- Czekamy na wieści dla Ukrainy. Oczekujemy od naszych partnerów w Unii Europejskiej decyzji, które będą adekwatne do poziomu współpracy między naszymi instytucjami a Unią Europejską oraz naszych postępów. Postępów, co jest oczywiste - nawet pomimo wojny na pełną skalę - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Posłuchaj
00:18 12176342_1.mp3 Zełenski: oczekujemy od naszych partnerów w Unii Europejskiej decyzji, które będą adekwatne do poziomu współpracy między naszymi instytucjami a Unią Europejską oraz naszych postępów (IAR) 

Czytaj także:

Ukraina otrzymała "perspektywę europejską i status kraju kandydującego" 23 czerwca na mocy jednomyślnego porozumienia przywódców wszystkich 27 państw członkowskich Unii Europejskiej. Status kandydata to pierwszy krok na drodze do przystąpienia kraju do Wspólnoty.

ms/IAR

Zobacz także

Zobacz także