more_horiz
Wiadomości

"Robimy wszystko, żeby żołnierze otrzymali nowoczesne czołgi". Wołodymyr Zełenski podziękował krajom za pomoc

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 01:33
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w cowieczornym przemówieniu w mediach społecznościowych dziękował wszystkim, którzy pomagają jego krajowi w walce z rosyjską agresją, przede wszystkim za dostawy uzbrojenia.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: dziękuję wszystkim, którzy pomagają umocnić pozycję naszego kraju na świecie
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski: dziękuję wszystkim, którzy pomagają umocnić pozycję naszego kraju na świecieFoto: facebook.com/zelenskiy.official

Wołodymyr Zełenski mówił, że rozmawiał dzisiaj w Kijowie m.in. z polskim ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem. Podkreślił, że polski minister wraz z innymi szefami resortów obrony i ministrem obrony Ukrainy wziął udział w trzecim spotkaniu państw członkowskich tak zwanej koalicji pancernej.

- Robimy wszystko, aby nasi żołnierze jak najszybciej otrzymali nowoczesne czołgi - stwierdził ukraiński przywódca. Podziękował też Stanom Zjednoczonym, ich prezydentowi i obywatelom za ogłoszenie kolejnego dużego pakietu pomocy militarnej.

Kolejna transza pomocy Waszyngtonu dla walczącej z Rosją Ukrainy obejmuje systemy obrony powietrznej, pojazdy opancerzone i dodatkowy sprzęt, w tym systemy przeciwpancerne Javelin, amunicję artyleryjską i pociski do systemów HIMARS. Ponadto na liście znalazły się dwa przeciwlotnicze systemy rakietowe średniego zasięgu HAWK, cztery radary rozpoznania powietrznego, 20 radarów przeciwlotniczych oraz działa przeciwlotnicze z amunicją.

Czytaj także:

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak w Programie 1 Polskiego Radia

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także