more_horiz
Wiadomości

Joe Biden miał raka skóry. Poinformował o tym lekarz prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2023 23:35
Zmiana skórna na klatce piersiowej prezydenta USA Joe Bidena, usunięta podczas niedawnych badań okresowych, była tkanką rakową - poinformował Biały Dom. Lekarz prezydenta Stanów Zjednoczonych zapewnia, że dalsze leczenie nie jest konieczne.
Joe Biden miał raka skóry, nowotwór został usunięty
Joe Biden miał raka skóry, nowotwór został usuniętyFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Doktor Kevin O'Connor napisał w oświadczeniu, że biopsja potwierdziła, iż niewielka zmiana skórna, stwierdzona u prezydenta Bidena podczas badań okresowych, była rakiem podstawnokomórkowym, jednym z najczęstszych rodzajów raka skóry.

"Miejsce biopsji dobrze się zagoiło i Prezydent będzie kontynuował nadzór dermatologiczny w ramach stałej kompleksowej opieki zdrowotnej" - napisał lekarz.

Zanim został wybrany na urząd prezydenta, Joe Biden miał usuwane niezłośliwe nowotwory skóry. Wszystkie inne wyniki badań okresowych prezydent miał w normie i lekarz orzekł, że jest zdrowy i zdolny do sprawowania swojej funkcji.

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych diagnozowane są 3 miliony przypadków podstawnokomórkowego nowotworu skóry. Charakteryzuje się on niskim stopniem złośliwości i powolnym wzrostem. Wcześnie wykryty nie powoduje przerzutów.

Posłuchaj
00:42 12232317_1.mp3 J. Bidenowi usunięto zmianę rakową (Marek Wałkuski/IAR)

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także