more_horiz
Wiadomości

Pożar obozu dla uchodźców w Bangladeszu. Schronienie straciło ok. 12 tys. osób

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 05:27
Tysiące osób zostało bez dachu nad głową po wybuchu pożaru, który niemal całkowicie zniszczył obóz dla uchodźców Rohingja w południowo-wschodnim Bangladeszu. Spłonęło ponad dwa tysiące prowizorycznych domów zbudowanych przeważnie z bambusa i plastikowych plandek.
Tysiące osób zostało bez dachu nad głową po wybuchu pożaru, który niemal całkowicie zniszczył obóz dla uchodźców Rohingja
Tysiące osób zostało bez dachu nad głową po wybuchu pożaru, który niemal całkowicie zniszczył obóz dla uchodźców RohingjaFoto: PAP/EPA/STR

Organizacje charytatywne działające w obozie szacują, że schronienie straciło około 12 tysięcyuchodźców, którzy uciekli przed prześladowaniami z sąsiedniej Mjanmy. Nie jest znana przyczyna pożaru, nie ma również informacji o ofiarach czy rannych.

Duże zniszczenia

Ogień został opanowany dopiero po trzech godzinach i w tym czasie strawił niemal doszczętnie cały obóz, w tym kilka meczetów i ośrodków edukacyjnych dla dzieci. Zniszczone są również ujęcia wody pitnej.

W ciągu ubiegłego roku w obozach dla uchodźców Rohingja w Bangladeszu doszło do ponad dwustu pożarów. Największy miał miejsce w marcu. Zginęło wtedy 15 osób a ponad 50 tysięcy musiało szukać nowego schronienia.

Czytaj także:

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także