more_horiz
Wiadomości

Prezydent Duda w ZEA. Oddał hołd arabskim bohaterom i odwiedził Wielki Meczet w Abu Dhabi

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 08:03
Prezydent Andrzej Duda oddał hołd arabskim bohaterom w miejscu pamięci Wahat Al Karama w Abu Dhabi. Po złożeniu wieńca polski prezydent zwiedził Wielki Meczet szejka Zayeda.
Prezydent Andrzej Duda podczas powitania na lotnisku w Abu Zabi
Prezydent Andrzej Duda podczas powitania na lotnisku w Abu ZabiFoto: Marek Borawski/KPRP

Przed południem Andrzej Duda podczas oficjalnej wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich spotka się i przeprowadzi polityczne konsultacje z prezydentem tego kraju, szejkiem Mohamendem bin Zayedem Al Nahyane. To będzie najważniejszy punkt jego wizyty w tym kraju.

Wczoraj, przed wylotem do ZEA, ze stolicy Kataru Dohy, prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że pobyt w Emiratach Arabskich zdominują dwa obszary tematyczne: kwestie energetyczne oraz rozmowy o rozwoju sytuacji w naszej części Europy. Andrzej Duda zapowiedział, że chce osobiście opowiedzieć o rosyjskiej propagandzie i o tym, jak naprawdę wygląda sytuacja na Ukrainie. Podobne rozmowy prezydent prowadził na marginesie V Konferencji ONZ do spraw państw najsłabiej rozwiniętych (grupa LDC) w Katarze. 

Ważnym elementem politycznych uzgodnień w Abu Dhabi będą też sprawy związane z energetyką. W trakcie pobytu w ZEA zostaną podpisane dwie ważne umowy: jedna dotycząca współpracy w sektorze IT oraz kwestii cyfryzacji administracji w Emiratach Arabskich, a druga określająca polsko-arabską współpracę w zakresie energetyki konwencjonalnej oraz tej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Zobacz także:

IAR/koz

Zobacz także

Zobacz także