more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: nasza współpraca z Arabią Saudyjską nie będzie sprowadzać się tylko do ropy

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2023 02:15
Premier Mateusz Morawiecki złożył wizytę w Rijadzie, gdzie spotkał się z następcą tronu Królestwa Arabii Saudyjskiej, premierem Mohammedem bin Salmanem. - Nasza współpraca z Arabią Saudyjską nie będzie sprowadzać się tylko do ropy - zaznaczył.
Premier Morawiecki: rozmawialiśmy o tym, jak polskie firmy mogłyby dostarczać swoje produkty i usługi do Arabii Saudyjskiej
Premier Morawiecki: rozmawialiśmy o tym, jak polskie firmy mogłyby dostarczać swoje produkty i usługi do Arabii SaudyjskiejFoto: twitter.com/@MorawieckiM; © Krystian Maj/KPRM

Jak przekazała Kancelaria Premiera, politycy omówili aktualne stosunki dwustronne i dalszą współpracę w zakresie dostaw ropy do Polski w celu zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego dla naszego krajuPremier Mateusz Morawiecki przedstawił potencjał, jaki ma Polska w zakresie inwestycji w technologie przyszłości oraz możliwości eksportowe polskiego rolnictwa. Podczas rozmów poruszono również kwestie międzynarodowe i regionalne.

Premier Morawiecki podkreślił na Twitterze, że współpraca z Arabią Saudyjską nie będzie sprowadzać się tylko do ropy. "W ostatnich latach Polska poczyniła ogromne postępy w zakresie cyfryzacji. Rozmawialiśmy o tym, jak polskie firmy mogłyby dostarczać swoje produkty i usługi do Arabii Saudyjskiej" - napisał szef polskiego rządu.

Premier Morawiecki w Arabii Saudyjskiej: dla nas kluczowe jest bezpieczeństwo energetyczne

"Podczas gdy dla nas kluczowe jest bezpieczeństwo energetyczne, dla Arabii Saudyjskiej najważniejsze jest bezpieczeństwo żywnościowe. Współpraca w obszarze rolnictwa to wielka szansa dla polskich rolników i producentów żywności" - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Poinformował, że z następcą tronu Królestwa Arabii Saudyjskiej Mohammedem bin Salmanem omówił współpracę energetyczną, eksport polskiej żywności, współpracę w zakresie nowych technologii i inwestycji i odkłamywanie rosyjskiej propagandy.

Wizyta w Rijadzie była pierwszą wizytą polskiego premiera w Arabii Saudyjskiej od 11 lat.

Czytaj także:


PAP/pb

Zobacz także

Zobacz także