more_horiz
Wiadomości

Jerzy Skolimowski: "IO" zasługuje na Oscara, ale mało prawdopodobne, że go dostanie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2023 00:40
Jerzy Skolimowski uważa, że jego film "IO" zasługuje na Oscara, ale go nie zdobędzie. Przed wyjazdem do Teatru Dolby na 95. galę nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej polski reżyser przyznał, że odczuwa dumę z tego, jak daleko zaszedł jego film.
Jerzy Skolimowski uważa, że jego film IO zasługuje na Oscara, ale nie łudzi się, że ma szanse na wygraną
Jerzy Skolimowski uważa, że jego film "IO" zasługuje na Oscara, ale nie łudzi się, że ma szanse na wygranąFoto: twitter.com/Marekwalkuski

Jerzy Skolimowski nadal nie wierzy w oscarowe zwycięstwo. Mówi, że czuje dumę z nominacji dla "IO", ale ma poczucie, że szanse na zwycięstwo są prawie żadne.

Dodatkowo czuje się przeziębiony. - Ponieważ wbiłem się już w smoking, to pojadę, ale nie wiem czy wytrzymam do końca i czy pójdę na bal - tłumaczył reżyser w rozmowie z korespondentem Polskiego Radia w USA Markiem Wałkuskim.

Skolimowski: "IO" zasługuje na Oscara

Jerzy Skolimowski jest przekonany, że Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy dostanie niemiecki obraz "Na Zachodzie bez zmian". Jednak na pytanie Marka Wałkuskiego, który film - jego zdaniem - najbardziej zasługuje na statuetkę, reżyser odpowiedział: "Wszystkie pięć filmów jest naprawdę znakomitych, ale niektóre są trochę bardziej ambitne, ryzykowne i eksperymentalne. Do tych filmów należy IO i nie miałbym nic przeciwko temu aby taki był wynik".

Skolimowski dodał jednak, że jest realistą i nie sądzi, by jego film okazał się czarnym koniem albo "czarnym osłem" tegorocznych Oscarów.

Czytaj również:

Posłuchaj
00:58 Wałkuski IAR.mp3 Jerzy Skolimowski uważa, że jego film "IO" zasługuje na Oscara, ale go nie zdobędzie. Przed wyjazdem do Teatru Dolby na 95. galę nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej polski reżyser przyznał, że odczuwa dumę z tego, jak daleko zaszedł jego film. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

IAR/jmo

Zobacz także

Zobacz także