more_horiz
Wiadomości

Ofensywa dyplomatyczna Andrzeja Dudy. Marcin Przydacz: prezydent odwiedzi m.in. Austrię

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2023 10:02
Szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP powiedział, że Andrzej Duda w najbliższym czasie planuje wiele rozmów na poziomie międzynarodowym. Prezydent odwiedzi m.in. kilka europejskich stolic. Będzie rozmawiał również z partnerami w Azji. Wszystkie spotkania będą dotyczyły bezpieczeństwa międzynarodowego.
Andrzej Duda uda się do kilku europejskich stolic
Andrzej Duda uda się do kilku europejskich stolicFoto: Kancelaria Prezydenta

Marcin Przydacz powiedział w Polskim Radiu, że Andrzej Duda ma bardzo rozbudowany kalendarz spotkań. - Prezydent odbędzie kilka wizyt w Europie, będzie rozmawiał również z partnerami z Azji. Uda się m.in. do Austrii. Będziemy prowadzić rozmowy nt. polityki bezpieczeństwa w Warszawie i w wielu stolicach - zapowiedział szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP.

Pomoc dla Ukrainy

Gość Programu 3 Polskiego Radia wypowiedział się także na temat pomocy wojskowej Polski dla Ukrainy. - Polska przekazuje starszy, postsowiecki sprzęt na Ukrainie po to, żeby odpychać jak najdalej Rosję. Musimy mieć świadomość, że te samoloty i tak za parę lat, w sensie technologicznym, byłyby przestarzałe - powiedział.

- Pan prezydent mówił publicznie o przekazaniu 4 takich maszyn. Trwa ewentualna dyskusja o przekazaniu dalszych kilku, kilkunastu, kiedy będą do tego gotowe - dodał.

Marcin Przydacz podkreślił jednocześnie, że Wojsko Polskie jest ciągle dozbrajane i starszy sprzęt zastępuje nowoczesna broń. - My ciągle uzupełniamy swój sprzęt, także w zakresie lotnictwa. Kupujemy najnowocześniejszy sprzęt. Jeżeli postsowiecki sprzęt może być wykorzystany na Ukrainie, to jest to dobra wiadomość dla bezpieczeństwa Polski - podkreślił.

Posłuchaj
15:06 PR3 2023_03_20-08-44-57.mp3 Marcin Przydacz m.in. o nakazie aresztowania Władimira Putina (Salon polityczny Trójki)

Czytaj także:

Marcin Przydacz w Programie 3 Polskiego Radia

dz/Trójka

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także