more_horiz
Wiadomości

Sztab Generalny Ukrainy: nasze wojska zestrzeliły w nocy 14 dronów typu Shahed-136

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2023 07:08
W nocy Rosjanie wystrzelili 15 dronów szturmowych typu Shahed-136 - informuje Sztab Generalny Ukrainy. Siły ukraińskie zestrzeliły 14 z nich. Dowództwo podsumowało sytuację na froncie w 398. dniu rosyjskiej inwazji.
Resztki zestrzelonego drona Shahed-136
Resztki zestrzelonego drona Shahed-136Foto: Agencja Forum

Najwięcej rosyjskich dronów - 12 maszyn - obrońcy zestrzelili w pobliżu Kijowa. Szczątki jednego statku powietrznego spadły na przedmieściach ukraińskiej stolicy, w dzielnicy Swiatoszyn, i wywołały pożar. Jak podają władze miasta, nie ma informacji, aby ktoś ucierpiał na skutek tego ataku.

"Aktualizacja w sprawie ataku Shahedów na stolicę. W sumie 12 wrogich dronów tego typu zostało wykrytych i zniszczonych przez wszystkie siły obrony powietrznej w rejonie Kijowa!" – poinformował w Telegramie szef miejskiej obrony wojskowej Serhij Popko.

Ryzyko kolejnych ataków na całej Ukrainie

Ponadto w ciągu ostatniej doby Rosjanie przeprowadzili 24 naloty samolotowe i 12 rakietowych na terytorium Ukrainy. 55 razy strzelali z wyrzutni rakietowych. W ocenie Sztabu niebezpieczeństwo dalszych ataków jest wysokie w całym kraju.

Rosjanie nadal ostrzeliwują nadal ludność cywilną. Wczoraj w wyniku ataku rakietowego w Słowiańsku w obwodzie donieckim uszkodzone zostały bloki mieszkalne i domy jednorodzinne. Dwie osoby zginęły, a 29 jest rannych. Rosyjskie pociski spadły także na obiekt cywilny w Beresławiu w obwodzie chersońskim. Tam nie było poszkodowanych.

Najcięższe walki nadal toczą się w obwodzie donieckim, gdzie Rosjanie nadal próbują opanować Bachmut. W pobliżu miasta w ciągu minionej doby Ukraińcy odparli 62 ataki rosyjskie.

Czytaj także:

PAP/IAR/koz

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także