more_horiz
Wiadomości

"Dziękuję partnerom za determinację". Zełenski o spotkaniu grupy kontaktowej w Ramstein

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2023 20:02
- Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, komentując w piątek obrady partnerów Kijowa w formacie Ramstein, wyraził wdzięczność pomagającym Kijowowi państwom, których determinacja - jak ocenił - "w pełni odpowiada realnej sytuacji i potrzebom na polu walki".
Prezydent Ukrainy: głównym zadaniem państwa jest wyzwolenie naszych ludzi i terytoriów
Prezydent Ukrainy: głównym zadaniem państwa jest wyzwolenie naszych ludzi i terytoriówFoto: Facebook/zelenskiy.official

W wieczornym wystąpieniu wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił, że w piątek poświęcił "maksymalną uwagę komunikowaniu się w formacie Ramstein" w związku z trwającymi obradami.

- Dziękuję tym partnerom, których determinacja w pełni odpowiada realnej sytuacji i potrzebom na polu walki - oświadczył.

Wyzwolenie spod rosyjskiej okupacji

Głównym zadaniem ukraińskiego państwa jest wyzwolenie spod rosyjskiej okupacji obywateli i terytoriów Ukrainy - powiedział prezydent Zełenski. 

Posłuchaj
00:28 12318136_1.mp3 Prezydent Ukrainy: głównym zadaniem państwa jest wyzwolenie naszych ludzi i terytoriów (IAR)

- Każdemu, kto skupia uwagę świata na Ukrainie, kto tworzy miejsca pracy na Ukrainie, płaci podatki, jest w kraju i wspiera pracę naszych przedsiębiorstw. Wszystkim, którzy organizują zbiórki dla naszych żołnierzy - na Ukrainie i w innych krajach - powiedział.

Dodał, że teraz wszyscy obywatele Ukrainy muszą zachować jedność, mobilizację i pełną koncentrację na obronie.

Spotkanie państw

W piątek odbyło się posiedzenie grupy kontaktowej ds. obrony Ukrainy w bazie Ramstein w Niemczech. To licząca ponad 40 państw międzynarodowa platforma współpracy, która spotyka się co miesiąc, by koordynować pomoc zbrojeniową dla Ukrainy.

Czytaj także:

PAP,IAR,pkur

Zobacz także

Zobacz także