more_horiz
Wiadomości

Propaganda Kremla nieskuteczna? Rosyjski opozycjonista: ponoszą w tej kwestii porażkę

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 10:23
Kremlowski reżim ponosi porażkę na propagandowym froncie - ocenił rosyjski opozycjonista profesor Andriej Zubow. Działacz Partii Narodowej Wolności PARNAS zwrócił uwagę, że gdy dziś Rosjanie będą obchodzić 78. rocznicę zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami, cywilizowany świat postrzega Rosję jako spadkobierców faszyzmu, a Władimir Putin jest ścigany międzynarodowym listem gończym za zbrodnie wojenne.
Rosyjski opozycjonista: reżim ponosi porażkę na propagandowym froncie
Rosyjski opozycjonista: reżim ponosi porażkę na propagandowym froncieFoto: Shutterstock/SERGEI PRIMAKOV

Profesor Andriej Zubow przypomniał w rozmowie z Radiem Swoboda, że w ciągu ponad 14 miesięcy inwazji na Ukrainę, rosyjski agresor nie odniósł żadnego sukcesu. 

Według opozycjonisty, reżim ponosi też klęskę na wewnętrznym froncie propagandowym. 

"Będzie rosyjska klęska"

- Przeszło 14 miesięcy wojny, a zwycięstwa nie ma i jest oczywistym, że już nie będzie rosyjskiego zwycięstwa na Ukrainie, a będzie rosyjska klęska. Ona może mieć różny wymiar, ale najbardziej prawdopodobne jest, iż będzie to znacząca klęska. I to zmieni społeczną świadomość - powiedział profesor Andriej Zubow.

Zdaniem części rosyjskich socjologów niezależnych, wpływ na zmianę postaw Rosjan ma strach przed wojną, która wraz z ukraińską kontrofensywą może wlać się do Rosji.

Posłuchaj
00:22 12345410_1.mp3 Rosyjski opozycjonista: reżim ponosi porażkę na propagandowym froncie (IAR) 

Czytaj więcej:

Arkadiusz Mularczyk: Rosja jest państwem terrorystycznym

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także