more_horiz
Wiadomości

Turcja jak Węgry. Komentarz z Budapesztu po zwycięstwie Erdogana

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 10:53
- Jednoczenie się całej opozycji, której jedynym postulatem jest odsunięcie od władzy rządu czy prezydenta, jest bezużyteczne, jeśli ludzie tego nie chcą - stwierdził minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto, składając gratulację prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi po zwycięstwie w niedzielnych wyborach prezydenckich.
Jednoczenie się całej opozycji, której jedynym postulatem jest odsunięcie od władzy rządu czy prezydenta, jest bezużyteczne, jeśli ludzie tego nie chcą  - napisał Peter Szijjarto
Jednoczenie się całej opozycji, której jedynym postulatem jest odsunięcie od władzy rządu czy prezydenta, jest bezużyteczne, jeśli ludzie tego nie chcą - napisał Peter SzijjartoFoto: EPA/NECATI SAVAS

Jak podkreślił Szijjarto, w ciągu nieco ponad roku jego teza została potwierdzona dwukrotnie. Po raz pierwszy w wyborach parlamentarnych na Węgrzech w kwietniu 2022 r., w których zdecydowanie wygrała koalicja Fidesz-KDNP, pokonując zjednoczoną opozycję węgierską.

Na wyniki wyborów w Turcji zareagowała też prezydent Węgier Katalin Novak.

"Stabilność Turcji jest kluczowa dla Europy i może odegrać ważną rolę w osiągnięciu pokoju na Ukrainie. Z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie naszego partnerstwa" - napisała na Twitterze.

Krótkie gratulacje z okazji "niekwestionowanego zwycięstwa wyborczego" złożył także Erdoganowi premier Węgier Viktor Orban.

Czytaj także:


IAR/PAP/fc

Zobacz także

Zobacz także