more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek do Polaków: nie ustawajcie we wspieraniu narodu ukraińskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 13:01
Ojciec Święty podczas audiencji generalnej w Watykanie mówił o potrzebie wspierania narodu ukraińskiego. Apelował także o modlitwę o pokój na całym świecie.
Papież Franciszek zaapelował do Polaków o trwanie we wspieraniu narodu ukraińskiego.
Papież Franciszek zaapelował do Polaków o trwanie we wspieraniu narodu ukraińskiego.Foto: PAP/EPA/ZOLTAN MATHE

Papież Franciszek skierował do Polaków słowa otuchy i zaapelował o trwanie we wspieraniu Ukrainy. - Nie ustawajcie we wspieraniu narodu ukraińskiego - wezwał Polaków Ojciec Święty podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie. Zachęcił do tego, by w obchodzoną w czwartek uroczystość Bożego Ciała modlić się w intencji pokoju, zwłaszcza na Ukrainie.

Audiencja na placu Świętego Piotra odbyła się przy relikwiach świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, głównej patronki misji. Zwracając się do polskich pielgrzymów, papież powiedział: "Niech przykład świętej Teresy od Dzieciątka Jezus zachęca wasz naród, by nie ustał jego zapał ewangelizacyjny, także poprzez cenną pracę polskich misjonarzy na peryferiach świata". - Świadczcie o Jezusie przykładem waszego życia, trwajcie w miłości chrześcijańskiej i nie ustawajcie we wspieraniu narodu ukraińskiego - dodał Franciszek.

Mówił również, że w czwartek Międzynarodowa Akcja Katolicka zachęca wiernych różnych wyznań i religii do modlitwy w intencji pokoju. - Przyjmijmy to zaproszenie, modląc się o zakończenie wojen na świecie, szczególnie za drogą i udręczoną Ukrainę - apelował papież.

Posłuchaj
00:24 papiez.mp3 Papież Franciszek skierował do Polaków słowa otuchy i zaapelował o trwanie we wspieraniu narodu ukraińskiego/IAR

Każdy, kto żyje jest misjonarzem

W katechezie poświęconej świętej Teresie od Dzieciątka Jezus Franciszek wskazywał, że misjonarze, których jest patronką, to nie tylko ci podróżujący daleko. - Nie, misjonarzem jest każdy, kto żyje, niezależnie od tego, gdzie jest, jako narzędzie Bożej miłości. To jest gorliwość apostolska, która pociąga - wyjaśnił papież. Dodał: "Nie stajemy się chrześcijanami, ponieważ jesteśmy przez kogoś zmuszeni, lecz dlatego, że poruszyła nas miłość".

- Kościół, bardziej niż tak wielu środków, metod i struktur, które czasami odwracają uwagę od tego, co istotne, potrzebuje dziś serc takich jak serce Teresy, serc, które przyciągają do miłości i zbliżają nas do Boga. Prośmy tę świętą o łaskę przezwyciężenia naszego egoizmu - powiedział Franciszek.

Czytaj także:


PAP/IAR/

Zobacz także

Zobacz także