more_horiz
Wiadomości

Tragiczne informacje z Lampedusy. Media: w łodzi migrantów został znaleziony martwy noworodek

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2023 12:00
W sobotę agencja ANSA podała, że "podczas ratowania łodzi niedaleko Lampedusy przez włoską straż przybrzeżną znaleziony został martwy noworodek".
ANSA: martwy noworodek znaleziony na łodzi migrantów, która przypłynęła na Lampedusę.
ANSA: martwy noworodek znaleziony na łodzi migrantów, która przypłynęła na Lampedusę.Foto: PAP/EPA/CIRO FUSCO

"Dziecko urodziło się podczas przeprawy i zmarło od razu po porodzie" - podała ANSA. Ciało noworodka zostało umieszczone w białej trumnie i przewiezione na cmentarz, a matka zabrana przez karetkę pogotowia. Na łodzi, którą podróżowała kobieta, było około 40 migrantów. Niektórzy z nich mieli pomóc jej przy porodzie.

Zobacz także na PAP.pl: Politycy PiS: przejąwszy władzę zablokowaliśmy przymusowe relokacje. PO zrobiłaby, wszystko co każą

Jak przypomina Reuters, "wcześniej w tym tygodniu pięciomiesięczny chłopiec utonął podczas akcji ratunkowej u wybrzeży Lampedusy, po tym jak wywróciła się łódź przewożąca migrantów z Afryki Północnej".

Krytyczna sytuacja na Lampedusie

Od kilku dni na niewielkiej włoskiej wyspie położonej pomiędzy Maltą i wybrzeżem Tunezji, panuje kryzys w związku z napływem kolejnych fali migrantów z Afryki północnej. Na Lampedusę w ostatnich kilku dniach przypłynęło ponad 10 tysięcy migrantów, więcej niż liczy populacja małej wyspy. Włoski rząd obwinia o kryzys Unię Europejską.

Włoska wyspa jest pierwszym przystankiem na drodze migrantów z Afryki Północnej do Europy. W 2015 i 2016 roku to właśnie tam pojawiły się tysiące przybyszów i dochodziło do dramatycznych scen. Teraz sytuacja się powtarza.

Zobacz także na TVP Info: 

Czytaj także:

Zobacz także na i.pl: PiS o działaniach PO ws. migrantów. „To jest stawką w tych wyborach”. Szef MSWiA w nowym spocie przypomina słowa polityków PO

Zobacz także: "Nie chcemy nad Wisłą obrazów z Lampedusy". Jan Józef Kasprzyk: Polacy w referendum rozstrzygną tę kwestię


PAP/IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także