more_horiz
Wiadomości

Kryzys migracyjny. Zalewska: KE swoimi działaniami włącza się w polską kampanię wyborczą

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 15:54
Eurodeputowana PiS Anna Zalewska wystosowała w poniedziałek interpelację do Komisji Europejskiej nt. bezpieczeństwa Polaków i Europejczyków w związku z napływem nielegalnych imigrantów do UE.
Europosłanka Zalewska: co KE zrobiła, aby chronić Polaków przed niebezpieczeństwem związanym z niekontrolowanym napływem nielegalnych imigrantów?
Europosłanka Zalewska: co KE zrobiła, aby chronić Polaków przed niebezpieczeństwem związanym z niekontrolowanym napływem nielegalnych imigrantów?Foto: PAP/Radek Pietruszka

"W związku z zainteresowaniem Komisji Europejskiej polską polityką migracyjną i ochroną zewnętrznych granic UE chcę zapewnić wszystkich członków Komisji Europejskiej o tym, że polski rząd - pomimo dywersyjnej polityki polskich członków (frakcji) EPL i socjaldemokratów (w PE) oraz utrudnień ze strony członków PE w postaci debat i wystaw uderzających w dobre imię polskich służb i Państwa Polskiego - skutecznie broni wschodniej granicy UE w obliczu ataku hybrydowego inspirowanego przez Łukaszenkę i Putina. Zaskakuje mnie fakt, że Komisja Europejska swoimi działaniami włącza się w trwającą w Polsce kampanię wyborczą" - czytamy w interpelacji.

Nielegalna migracja 

Anna Zalewska żąda odpowiedzi na pytanie, jakie działania wspierające Polskę w walce z napływem nielegalnych imigrantów z Białorusi podjęła Komisja Europejska.

Czytaj także w wPolityce.pl: Przejmujący obraz z polskiej granicy. Tak naprawdę wygląda służba polskich mundurowych. "Czas uciekał. Mieliśmy złe przeczucia"

Ponadto eurodeputowana chce wiedzieć, co Komisja zrobiła, aby chronić Polaków przed niebezpieczeństwem związanym z niekontrolowanym napływem nielegalnych imigrantów do UE po 2014r., a także jakie środki kontrolne KE stosuje w stosunku do państw członkowskich UE w związku z przyjmowaniem migrantów spoza UE.

Polska polityk pyta też, czy Komisja Europejska popiera pomysł polskich europosłów EPL i Renew o rozebraniu muru na granicy polsko-białoruskiej.

Czytaj także:

PAP,pkur

Zobacz także

Zobacz także