more_horiz
Wiadomości

"Uwolnienie zakładników jest bliskie". Joe Biden o negocjacjach między Izraelem a Hamasem

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 19:33
Prezydent USA Joe Biden powiedział, że wierzy w podpisanie w najbliższym czasie umowy gwarantującej uwolnienie niektórych zakładników przetrzymywanych przez organizację Hamas.
Prezydent USA Joe Biden: uwolnienie zakładników z Gazy jest bliskie
Prezydent USA Joe Biden: uwolnienie zakładników z Gazy jest bliskieFoto: Shutterstock/Anas-Mohammed X/@WhiteHouse

O porozumienie pomiędzy Izraelem i Hamasem, umożliwiające uwolnienie zakładników z Gazy, apelują Stany Zjednoczone, a także Katar.

Pomoc humanitarna

W ubiegłym tygodniu mediatorzy drugiego z krajów starali się pomóc w podpisaniu umowy w sprawie wymiany 50 zakładników w zamian za trzydniowe zawieszenie broni. Przerwa w walkach pomogłaby wzmocnić dostawy pomocy humanitarnej dla przebywających w Strefie Gazy cywilów.

Administracja Hamasu twierdzi, że ponad 13 tysięcy Palestyńczyków, w tym co najmniej 5 i pół tysiąca dzieci, zostało zabitych przez izraelskich żołnierzy od czasu wybuchu wojny 7 października. Tego dnia bojownicy Hamasu zaatakowali Izrael, co spowodowało odwet i w rezultacie śmierć wielu mieszkańców Strefy Gazy.

Mimo toczących się walk, ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych Michael Herzog powiedział wczoraj, że Izrael ma nadzieję, iż w nadchodzących dniach uda się uwolnić znaczną część zakładników Hamasu.

Czytaj także:

>>>ATAK HAMASU NA IZRAEL<<<

ZOBACZ TAKŻE:

IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także