more_horiz
Wiadomości

USA: Joe Biden ułaskawił indyki przed Świętem Dziękczynienia. Złożył też życzenia Amerykanom

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 21:22
Zgodnie z tradycją amerykańskiego Święta Dziękczynienia, prezydent Joe Biden ułaskawił parę indyków o imionach Liberty i Bell. Podczas ceremonii w Białym Domu prezydent złożył Amerykanom świąteczne życzenia.
Joe Biden ułaskawił indyki.
Joe Biden ułaskawił indyki.Foto: Shutterstock/Orhan Cam/X@JoeBiden

Pochodzące z Minnesoty indyki Liberty i Bell uniknęły losu milionów innych ptaków, które trafią na stoły Amerykanów podczas przypadającego w czwartek Święta Dziękczynienia.

Noc w luksusowym hotelu

Po nocy spędzonej w luksusowym waszyngtońskim hotelu Willard InterContinental ważące prawie 20 kilogramów indyki przywieziono do Białego Domu, gdzie Joe Biden oficjalnie darował im życie. - Niniejszym ułaskawiam Liberty i Bell. Gratulacje, ptaki! - mówił amerykański prezydent.

Joe Biden przypomniał, że pierwsza uroczystość ułaskawienia indyków odbyła się w Białym Domu 76 lat temu. - Chcę, żebyście wiedzieli, że nie byłem na niej obecny, bo byłem za młody - żartował prezydent USA, który kończy dziś 81 lat.

Joe Biden wyraził wdzięczność amerykańskim żołnierzom i życzył Amerykanom wesołych świąt. Powiedział też, że Amerykanie powinni czuć się błogosławieni, ponieważ żyją w najwspanialszym kraju na świecie.

Czytaj także:

IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także