more_horiz
Wiadomości

Solidarna Polska podsumowała prezydenturę Trzaskowskiego. "Warszawa więcej zyskała na decyzjach rządu"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 18:27
Posłowie Solidarnej Polski podsumowali trzy lata rządów prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem polityków tej partii, nie wykorzystał on tego czasu we właściwy sposób. - Warszawa zyskała na rządach Zjednoczonej Prawicy - ocenił Sebastian Kaleta. 
Posłowie Solidarnej Polski podsumowali trzy lata rządów prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego
Posłowie Solidarnej Polski podsumowali trzy lata rządów prezydenta Warszawy Rafała TrzaskowskiegoFoto: PAP/Piotr Nowak

Jak twierdzi wiceminister sprawiedliwości, warszawski poseł Sebastian Kaleta, Rafał Trzaskowski dzięki Zjednoczonej Prawicy ma lepsze warunki, by realizować program wyborczy z 2018 roku.

- Pomimo pandemii, pomimo tego, że nie rządzi Platforma Obywatelska, Warszawa zyskała na rządach Zjednoczonej Prawicy względem predykcji z 2015 roku, na czysto z podatków, które są przekazywane do samorządów w 2020 roku, nie 5 miliardów 700 milionów złotych, ale 7 miliardów 100 milionów złotych, czyli dzięki dobrej polityce gospodarczej rządu warszawski budżet zyskał miliard 400 milionów złotych - wskazywał Sebastian Kaleta.

Rafał Trzaskowski. Niezrealizowane obietnice

Z kolei radny Prawa i Sprawiedliwości dzielnicy Praga Południe, Damian Kowalczyk, przypomniał, że jutro Rada Warszawy przyjmie nowy budżet na kolejny rok. W jego opinii, Rafał Trzaskowski nie zrealizuje zapowiadanego w kampanii wyborczej programu.

- Pieniądze z budżetu miasta są wydawane, ale na inne cele, na przykład 100 milionów złotych na biura dla warszawskiego urzędu, 26 milionów na 300-metrową ulicę w centrum miasta, 40 milionów na zazielenienie Pól Mokotowskich albo 120 milionów na kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę - wymieniał Damian Kowalczyk.

Radny uważa, że więcej środków z budżetu powinno trafiać na inwestycje w komunikację miejską. Jako przykład niezrealizowanego zadania z programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego podał brak linii tramwajowej do Wilanowa, która - jak podkreślił - miała zostać oddana do użytku w tym roku.

Posłuchaj
00:26 11456671_1.mp3 Sebastian Kaleta: Warszawa zyskała na rządach Zjednoczonej Prawicy (IAR)

Czytaj także:

Zobacz także: Gabriela Lenartowicz w Polskim Radiu 24

kp

Zobacz także

Zobacz także