more_horiz
Wiadomości

Pogoda: uwaga na gęste mgły. Żółte alerty IMGW dla kilku regionów

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2022 18:35
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami. Alerty obowiązują w pasie centralnym od Warmii i Mazur przez Ziemię Łódzką po Opolszczyznę i Małopolskę.
Pogoda. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami
Pogoda. IMGW ostrzega przed gęstymi mgłamiFoto: Shutterstock/Tino Lehmann

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski poinformował, że mgły mogą ograniczać widzialność nawet do 100 metrów, a szczególnie niebezpieczne będą nad ranem.

- Ostrzeżenia zostały wydane dla województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, wschodnich części wielkopolskiego i opolskiego. Kierowcy, którzy będą podróżowali w godzinach porannych, muszą bardzo uważać - mówił Grzegorz Walijewski.

Ostrzeżenia przed gęstymi mgłami będą obowiązywać od 23.00 do soboty do 9.00.

Mapa ostrzeżeń IMGW Mapa ostrzeżeń IMGW

Czytaj także:

Pogoda na weekend

W sobotę Polska będzie na pod wpływem zatoki głębokiego niżu znad Atlantyku, na krańcach południowo-wschodnich będzie przebiegała strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu będzie napływać wilgotne powietrze polarne morskie, nieco cieplejsze na południowym wschodzie. Ciśnienie zacznie spadać.

Temperatura maksymalna od 12 st. C. do 17 st. C. Miejscami na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat około 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i na zachodzie porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, w Karpatach do 65 km/h.

W niedzielę nasz kraj będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim napływającym z zachodu. Temperatury na przeważającym obszarze kraju będą oscylować w granicach 11-15 st. C.

jb/jp/IAR

Zobacz także

Zobacz także