Najpopularniejsze rodzaje manikiuru. Jaki wybrać?

Wypielęgnowane, ładne i estetycznie wyglądające dłonie to wizytówka pań. Jednak przy wykonywaniu domowych czynności, niedoborach witamin i minerałów lub po prostu z natury słabych i łamliwych paznokciach trudno jest utrzymać je w dobrej kondycji. Coraz więcej kobiet decyduje się na profesjonalny manikiur, który chroni paznokcie przed zniszczeniem i sprawia, że dłonie przyciągają wzrok innych.

2016-11-21, 19:07

Najpopularniejsze rodzaje manikiuru. Jaki wybrać?
Zadbane dłonie i profesjonalnie wykonany manikiur są atrybutami kobiecości.Foto: pixabay.com/picjumbo_com

Manicure hybrydowy

Ten rodzaj manikiuru jest obecnie jednym z najpopularniejszych. Wynika to z faktu, że jego koszt jest niewielki, wykonuje się go szybko i to w salonie lub nawet w domowym zaciszu, a przede wszystkim jest długotrwały i utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Dodatkowo wygląda naturalnie, paznokcie są odporne na uszkodzenia, a lakier nie odpryskuje. Akcesoria i produkty potrzebne do wykonania hybrydy są ogólnie dostępne i najczęściej należą do nich: pilnik, kostka (blok polerski), odtłuszczacz, primer, baza hybrydy, wybrany kolor hybrydy, nawierzchniowa hybryda, lampa UV, oliwka do skórek (opcjonalnie do wykończenia manikiuru).

Zalety:

- Trwałość do trzech tygodni, brak odprysków

- Wykonywanie na naturalnej płytce paznokcia, dzięki czemu paznokieć nie jest uszkadzany

- Naturalny wygląd i wysoki połysk

REKLAMA

- Nie wymaga posiadania długich paznokci, świetnie wygląda zarówno na długich, jak i na krótkich płytkach

- Można go wykonać samodzielnie w domu

Powiązany Artykuł

salon kosmetyczny zabieg uroda_1280.jpg
Laserowe zabiegi. Czy to bezpieczne?

Wady:

- Nie ma możliwości przedłużenia paznokcia, co uważane jest za największą wadę manikiuru hybrydowego

- Na lakierze hybrydowym można umieścić jedynie bardzo delikatne zdobienia

REKLAMA

- Zmywanie manikiuru hybrydowego jest możliwe tylko poprzez zastosowanie specjalnego zmywacza na bazie acetonu


Foto: pixabay.com/jill111

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Najpierw należy opiłować płytkę paznokcia na długość według uznania. Następnie odsuwamy lub wycinamy skórki. Potem matowimy płytki paznokci używając do tego bloku polerskiego. Kolejny krok to przetarcie paznokci odtłuszczaczem, dzięki czemu oczyszczamy paznokcie z pyłu. Jeśli nasza płytka jest wyjątkowo wymagająca lub tłusta, stosujemy dodatkowo primer. Na oczyszczoną płytkę nakładamy cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie UV (przez ok. 2 minuty). Następnie nakładamy pierwszą cienką warstwę wybranego koloru i znów wkładamy dłoń pod lampę (na ok. 2 min.). Po utwardzeniu koloru hybrydy nakładamy lakier nawierzchniowy (często nazywany topem), który utrwali hybrydę i nada jej piękny połysk (utwardzamy również ok. 2 min). Przemywamy ostatnią warstwę odtłuszczaczem i wmasowujemy oliwkę w paznokcie i w skórki. Manikiur jest już gotowy!

Powiązany Artykuł

dezodorant663.jpg
Dezodorant vs antyperspirant. Czym się różnią i który jest lepszy?

Manicure japoński

To jednocześnie manikiur i zabieg pielęgnacyjny. Idealny dla pań ze słabymi, kruchymi, łamliwymi i rozdwajającymi się paznokciami, ale też dla tych, które po prostu chcą odżywić i wzmocnić paznokcie. Zabieg polega na wcieraniu energicznymi ruchami pasty z witaminami i minerałami w naturalną płytkę paznokciową oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. W efekcie uzyskuje się zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie, a przy tym wygładzone i mocno błyszczące bez nakładania żadnego dodatkowego preparatu!

Jak wykonać japoński manicure?

Najpierw trzeba zmatowić płytkę pilniczkiem, dzięki czemu odsłonięte zostają kanaliki prowadzące w jej głąb. Następnie należy wetrzeć w nie pastę za pomocą specjalnej polerki. Później trzeba nanieść i wmasować niewielką ilość odżywczego pudru. Istota manikiuru japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu najpierw pasty, a potem pudru – w jednym kierunku i za pomocą polerek ze skóry jelonka: zielonej do pasty i różowej do pudru. Do zabiegu nie używa się metalowych pilniczków do skracania paznokci, ani nie wycina się skórek. Efekt widać natychmiast – paznokcie są idealnie gładkie i lśniące, a do tego odżywione, ponieważ wcierana pasta zawiera substancje wzmacniające, a także nadające im wyjątkowy blask – krzemionkę z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę, witaminy A i E. Aby kuracja przyniosła trwały efekt, manikiur należy powtórzyć 3-4 razy w odstępie zwykle 3 tygodni.

REKLAMA


Foto: Poznańska Akademia Kosmetyczna

Zalety:

- Wzmacnia płytkę paznokcia i nadaje jej zdrowy połysk

- Dostarcza cennych substancji i witamin, które wnikają w paznokieć

- Nie wymaga nakładania dodatkowych lakierów

- Nie schodzi z paznokci, trzeba go jedynie uzupełniać w miejscu, gdzie płytka odrasta

REKLAMA

- Nie trzeba zmywać

- Można go wykonać samodzielnie w domu


Powiązany Artykuł

różowe włosy fryzura kobieta 1280.jpg
Sposoby na elektryzujące się włosy

Wady:

- Ze względu na delikatne spiłowywanie płytki należy odczekać z manikiurem po zdjęciu tipsów lub paznokci akrylowych

- Nie są też wskazane przy wyjątkowo zniszczonych paznokciach

REKLAMA

- Należy poczekać około 1 dzień zanim umalujemy paznokcie lakierem

- Aby kuracja zaczęła działać, trzeba wykonać ją co najmniej kilka razy

- Nie ma możliwości wydłużenia paznokci

Manicure tytanowy

To alternatywa dla hybrydy. Utrzymuje się równie długo, ale nie niszczy paznokci. Kolorowy proszek jest łatwy w użyciu, dlatego taki manicure można wykonać w domu. Dzięki tytanowemu manicure paznokcie są błyszczące, naturalnie cienkie i mocne. Do jego wykonania używa się bazy, utwardzacza, topu oraz kolorowych pudrów (dostępne jest aż 300 kolorów). Ponadto do utwardzania nie używa się lampy UV. Paznokcie pokryte uprzednio bazą po prostu zanurzamy w pudrze, a z pomocą specjalnej wanienki można wykonać perfekcyjny french manicure. Wykorzystywane produkty są zupełnie bezpieczne. W ich składzie znajdziemy: wapń, tytan, witaminę E, które naturalnie odżywiają i wzmacniają paznokcie, nie zawierając przy tym żadnych szkodliwych substancji. Manicure tytanowy jest doskonałą alternatywą dla paznokci żelowych, akrylowych oraz hybrydowych. Z jego wykorzystaniem można również przedłużać paznokcie na szablonie.

REKLAMA

Foto: pixabay.com/Olichel

Jak go wykonać?

Najpierw należy zdezynfekować dłonie, a następnie delikatnie zmatowić płytkę paznokcia. Na nią nakładamy cienką warstwę żelu (Gel Base), a następnie wkładamy paznokieć do pojemniczka z kolorowym pudrem. Pyłek przyklei się do płytki i pokryje ją już po pierwszym zanurzeniu, ale czynność po wyschnięciu należy powtórzyć. Nadmiar pyłku/proszku strzepujemy. Potem nakładamy lakier nawierzchniowy (Gel Top). Na koniec nakładamy płyn (Sealer) – dzięki niemu paznokieć zostaje utwardzony i całkowicie wysuszony. Jak po większości zabiegów, smarujemy paznokcie odżywczą oliwką.

Zalety:

- Ze względu na zawartość cennych substancji manikiur tytanowy stosowany jest jako metoda wzmacniania naturalnie cienkich i łamliwych paznokci

- Nie wymaga używania lampy UV, odtłuszczaczy, jest to zabieg bezzapachowy

REKLAMA

- Nie niszczy płytki paznokcia

- Bezpieczny dla kobiet w ciąży

- Trwałość od 4 do 6 tygodni

- Pozwala zachować naturalną grubość paznokcia

REKLAMA

- Błyskawiczna aplikacja – zabieg trwa ok. 45 minut

Wady:

- Proszek używany do tytanowego manikiuru może osadzać się na oderwanych skórkach
- Przy usuwaniu należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić paznokci

- Może wywoływać dyskomfort podczas noszenia, paznokcie wydają się bardziej sztywne i twardsze niż przy hybrydzie

- Długotrwały efekt (ok. 4 tygodni) jest trudny do osiągnięcia z powodu odrostów, które dla podtrzymania ładnego efektu powinno się uzupełnić

REKLAMA

 

 

Aleksandra Rybińska

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej