Pożar budynku socjalnego w Starachowicach. Zaprószenie ognia?

15 osób musiało opuścić w nocy z poniedziałku na wtorek swoje mieszkania, po pożarze drewnianego budynku socjalnego w Starachowicach (Świętokrzyskie). Spłonęła większa część budynku - poinformowała straż pożarna.

2014-01-14, 13:49

Pożar budynku socjalnego w Starachowicach. Zaprószenie ognia?
. Foto: Andrzej Szozda/PR

Jak powiedział oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach Andrzej Pyzik, pogotowie ratunkowe udzieliło na miejscu pomocy jednej osobie.
- Mieszkańcy opuścili objęty pożarem parterowy budynek jeszcze przed przybyciem ratowników. Z ogniem walczyło 19 zastępów strażackich. Budynek w większej części spłonął - mówił Pyzik.
Według strażaków, przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. - Ostatecznie ustali to - po ekspertyzach - biegły z zakresu pożarnictwa - dodał strażak.
Mieszkańcy budynku noc spędzili w ogrzewanym namiocie, rozstawionym przez ratowników; niektórzy udali się do swoich rodzin.
Miejski sztab kryzysowy zdecyduje o pomocy dla poszkodowanych. Budynek, znajdujący się przy ul. Bugaj, prawdopodobnie nie będzie nadawał się do ponownego zamieszkania. Władze miasta już wcześniej planowały go rozebrać.
pp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej