Pogoda: w całym kraju ciepło. Uwaga na gwałtowne burze!

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, jedynie południe Europy jest pod wpływem rozległego wyżu znad morza Śródziemnego. Przeważająca część kraju znajduje się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia.

2014-04-07, 07:04

Pogoda: w całym kraju ciepło. Uwaga na gwałtowne burze!
. Foto: Glow Images/East News

Początkowo na krańcach wschodnich zaznaczy się zatoka niżowa z frontem okluzji, stopniowo odsuwająca się na wschód. Nad krańce północno-zachodnie nasunie się płytka zatoka niżowa i strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Front ten będzie się przemieszczał nad północną częścią Polski z zachodu na wschód i w ciągu dnia odsunie się poza Polskę. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie. Po południu nad Wybrzeże i Pomorze nasunie się strefa frontu chłodnego.

W poniedziałek w północnej połowie kraju przeważać będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami wystąpią opady deszczu, a po południu na północnym zachodzie lokalnie możliwe burze. W południowej połowie początkowo zachmurzenie małe stopniowo wzrastające do umiarkowanego, miejscami dużego. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 16 st.C do 20 st.C, chłodniej na wybrzeżu i Suwalszczyźnie, tam miejscami 12 st.C, 15 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz głównie na północy opady deszczu a na krańcach północno-zachodnich nad ranem możliwe burze. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 5 st.C, 6 st.C na południowym wschodzie do około 8 st.C w centrum i 12 st.C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

TVN Meteo/x-news

REKLAMA

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na krańcach południowo-wschodnich przez większą część dnia zachmurzenie małe i umiarkowane. Z zachodu na wschód przemieszczające się opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Bez opadów tylko na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 18 st.C do 22 st.C, chłodniej na krańcach północno-zachodnich, tam 13 st.C, 16 st.C, oraz w kotlinach sudeckich 15 st.C, 17 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w północno-zachodniej połowie kraju okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, przeważnie południowo-zachodni i południowy, na zachodzie skręcający na zachodni. W rejonach burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Warszawa

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Pod wieczór możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 9 st.C. Wiatr słaby, południowo zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

PAP,kh

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej