”Rosja sprowadza samoloty bojowe na Krym”

Przez całą sobotę niebo nad Krymem było ciemne od samolotów. Tak natężonego przerzucania wojsk nie było prawdopodobnie od czasu okupacji Krymu przez Niemców w 1941 roku - oświadczył informator Ukrinformu. Według niego ostatnio na Krym przybyło kilkadziesiąt samolotów, w tym bombowce.

2014-05-04, 11:18

”Rosja sprowadza samoloty bojowe na Krym”
Samoloty nad Krymem. Foto: YouTube/5 kanał

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

Ukraina walczy o miasta na wschodzie. Rosja sprowadza dziesiątki samolotów bojowych na Krym [relacja] >>>

Rosja znacząco wzmacnia swoją obecność wojskową na okupowanym przez nią Krymie - napisała państwowa agencja informacyjna Ukrinform z powołaniem na krymskiego eksperta wojskowego na półwyspie.
Według anonimowego rozmówcy agencji Rosjanie mogą dążyć do "zaciśnięcia wokół Ukrainy pierścienia militarnego, grożąc południowym i wschodnim regionom" tego kraju.
Poinformował on, że w ostatnim czasie z Rosji skierowano na półwysep kilkadziesiąt myśliwców klasy MiG i Su oraz bombowce Tu-22M. Na lotnisku w Belbeku pod Sewastopolem zauważono także lądowania około dziesięciu transportowców Ił-76 z desantem i sprzętem wojskowym na pokładzie - czytamy.
Ukraińskie media pisały kilka dni temu z powołaniem na samozwańcze władze Krymu, że 9 maja, gdy Rosja świętuje Dzień Zwycięstwa w II wojnie światowej, do Sewastopola, będącego główną bazą rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, na paradę wojskową może przybyć prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.
PAP/agkm

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej