more_horiz
Wiadomości

Staniszkis: Korwin-Mikke skończy jak Palikot

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 23:20
Prof. Jadwiga Staniszkis chwali Janusza Korwin-Mikkego za strategię wyborczą, ale nie wróży mu dobrej przyszłości.
Audio
  • Prof. Jadwiga Staniszkis o zwycięstwie Janusza Korwin-Mikkego (IAR)
  • Politolodzy o sukcesie Korwin-Mikkego. Relacja Mariusza Pieśniewskiego (IAR)
Kongres Nowej Prawicy wchodzi do Europarlamentu
Kongres Nowej Prawicy wchodzi do Europarlamentu Foto: PAP/Paweł Supernak

Socjolog pytana o ocenę sukcesu Nowej Prawicy powiedziała, że partia ta pójdzie drogą wielkiego przegranego niedzielnych wyborów do Parlamentu Europejskiego, czyli Janusza Palikota.

(źródło: TVN24/x-news)

Z danych PKW z 91 procent komisji wynika, że Europa Plus Twój Ruch uzyskała 3,45. Oznacza to, że w nowym Europarlamencie nie będzie mieć ani jednego swojego przedstawiciela. Tymczasem ugrupowanie Korwin-Mikkego uzyskało ponad 7 procentowe poparcie. Co daje jej cztery mandaty poselskie.
Według prof. Jadwigi Staniszkis, Korwin-Mikke powtarza metodę Palikota, ale umiejętniej - atakuje nie ludzi, a pojęcia i idee w sposób prosty, ale nie prostacki. - Robi podobne rzeczy, ale robi to inteligentniej - oceniła.

Kilka dni temu lider Nowej Prawicy mówił między innymi, że nie ma dowodów na to, że Hitler wiedział o Holokauście. Uznał też, że kobiety nie są tak inteligentne jak mężczyźni. Mówił też, że "kobiety zawsze się troszeczkę gwałci". Wśród głównych jego postulatów odnoście PE jest likwidacja Unii Europejskiej i osądzenie jej obecnych przywódców.

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO - serwis specjalny >>>

Z danych opublikowanych przez PKW wynika, że wybory wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska. Do PE wejdą jeszcze politycy SLD oraz PSL.

Poza PE będzie Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro oraz Polska Razem Jarosława Gowina. Obie te partie zapowiadają wyciągnięcie wniosków z wyborczej porażki.

IAR/asop

Zobacz także

Zobacz także