X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Białystok: ekshumacje na terenie aresztu. Kolejne ofiary

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 09:29
Instytut Pamięci Narodowej rozpoczął kolejny etap prac ekshumacyjnych w areszcie śledczym. Odnaleziono szczątki następnych osób.
Audio
  • Doktor Marcin Zwolski, historyk białostockiego oddziału IPN: grób jest głęboki, kopiemy na głębokości już blisko 4 metrów (IAR)
W miejscu dawnego ogrodu odkryto już szczątki prawie 200 osób
W miejscu dawnego ogrodu odkryto już szczątki prawie 200 osóbFoto: IPN

Trzy szkielety ofiar leżą w piwnicy pod wiatą gospodarczą na terenie dawnego ogrodu więziennego. Odnaleziono przy nich guziki od płaszczy wojskowych z orzełkiem, szkaplerzyki i medalik. Dwie czaszki są przestrzelone.

Na miejscu pracuje ekipa archeologów i antropologów, genetycy pobierają materiał biologiczny, który służyć będzie identyfikacji ofiar. Pracami kieruje prokurator Zbigniew Kulikowski z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, który prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych przez funkcjonariuszy państwa komunistycznego. W planach jest rozbiórka betonowego ogrodzenia i silosów od strony północnej posesji oraz prace sondażowe przy blokach mieszkalnych przy ul. Kopernika.
Badania archeologiczne przy białostockim areszcie potrwają 3 tygodnie. Ich głównym celem jest ostateczne określenie terenu, na którym zakopane są ludzkie szczątki. Od lipca 2013 roku na tyłach aresztu, w miejscu dawnego ogrodu przywięziennego, wydobyto szczątki blisko 200 osób: mężczyzn, kobiet i dzieci. W niektórych jamach grobowych były łuski i pociski. Według wstępnych analiz są to ofiary okupacji niemieckiej oraz czasów komunistycznych.

IAR, fc

Zobacz więcej na temat: Białystok ekshumacja IPN
Komentarze1
aby dodać komentarz
Oberek2014-09-09 13:22 Zgłoś
Ofiary okupacji, ale czyjej? Zwalenie zwłok kobiet, mężczyzn i dzieci wskazuje na wschodni sposób działania - oprawcy strzelali jak leci, tylko za to, że ofiary mówiły po polsku...

Czytaj także

Szczątki ponad 180 osób odkryto przy białostockim areszcie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 21:40
Na terenie dawnego ogrodu przywięziennego zakończył się kolejny etap prac ekshumacyjnych prowadzonych przez IPN w Białymstoku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białystok: niemowlęta wśród ofiar komunistycznej bezpieki

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2014 16:05
Poszukiwanie szczątków ofiar zbrodni UB na terenie Aresztu Śledczego w Białymstoku będzie kontynuowane we wrześniu. Dotychczasowe prace szokują: na miejscu byli grzebani nie mężczyźni, ale także kobiety i dzieci, w tym niemowlęta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA pomogą w sprawie obławy augustowskiej?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 18:30
Instytut Pamięci Narodowej skierował do Stanów Zjednoczonych wniosek o udzielenie międzynarodowej pomocy prawnej w sprawie wyjaśnienia tzw. obławy augustowskiej.
rozwiń zwiń