Pogoda: przed nami słoneczny i ciepły weekend
Jak informuje IMGW Europa zachodnia jest pod wpływem niżu znad Atlantyku, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje wyż znad Europy wschodniej.
2015-02-14, 06:30
Polska pozostaje na skraju wspomnianego wyżu. Z południa napływa ciepłe polarno-morskie powietrze.
W sobotę zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna od 3 st C na północnym wschodzie do 7-8 st C lokalnie na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.
W nocy zachmurzenie przeważnie małe. Miejscami, zwłaszcza na południu, mgły ograniczające widzialność nawet do 100 m i lokalnie osadzające szadź. Temperatura minimalna od -7 st C do -4 st C, nad samym morzem nieco cieplej -2 st C. W dolinach i kotlinach górskich możliwe spadki temperatury lokalnie do -14 st C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni.
REKLAMA
TVN Meteo/x-news
W niedzielę zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna przeważnie od 4 do 8 st C, tylko na północnym wschodzie nieco chłodniej, od 1 st C do 3 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i w górach okresami dość silny, porywisty, wschodni i południowo-wschodni.
Warszawa
W sobotę słonecznie. Temperatura maksymalna 7 st C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna -5 st C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 6 st C.
Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni.
PAP,kh
REKLAMA
REKLAMA