X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Majątek Violetty Villas trafi do jej syna. Sąd: opiekunka piosenkarki nie ma praw do spadku

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 15:56
Majątek zmarłej w grudniu 2011 roku Violetty Villas prawomocnie trafia do jej syna. Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił apelację byłej opiekunki piosenkarki, Elżbiety B. Domagała się ona między innymi prawa do okazałego domu w Lewinie Kłodzkim.
Audio
  • Sędzia Anatol Gul o sprawie majątku Violetty Villas (IAR)
Violetta Villas
Violetta VillasFoto: Bechstein/Wikimedia Commons

Rozprawa była niejawna. Sędzia Anatol Gul przy mediach ograniczył się jedynie do odczytania sentencji wyroku. Sąd oddalił apelację Elżbiety B. i wnioski o zasądzenie kosztów postępowania apelacyjnego. Dom w Lewinie Kłodzkim, pamiątki i prawa do utworów Violetty Villas wracają do jej syna, Krzysztofa Gospodarka.

Świdnicki sąd uznał, że była opiekunka piosenkarki Elżbieta B. nie ma żadnych praw do spadku. Wyrok jest ostateczny, dlatego majątek, między innymi klucze do domu, powinny być niezwłocznie oddane. Michał Błeszczyński, adwokat, który reprezentuję rodzinę Villas, mówi, że znacznie ważniejsze jest zabezpieczenie jej artystycznej spuścizny. Zdaniem adwokata, wyrok umożliwia Krzysztofowi Gospodarkowi objęcie pieczą wszystkiego, co dotyczy Violetty Villas.

Wciąż w toku jest sprawa karna, związana ze śmiercią piosenkarki. Termin apelacji wyznaczono na kwiecień.

IAR/Radio Wrocław/aj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Proces opiekunki Violetty Villas. Prokuratura składa apelację

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2015 15:15
Prokuratura Rejonowa w Kłodzku złożyła apelację od wyroku ws. opiekunki Violetty Villas - Elżbiety B. Śledczy chcą, by sąd uchylił wyrok uniewinniający B. z zarzutu dotyczącego psychicznego znęcania się nad artystką.
rozwiń zwiń