Indonezja: ratownicy znaleźli wszystkie ciała ofiar katastrofy samolotu

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu pasażerskiego linii Trigana Air, który rozbił dwa dni temu się we wschodniej Indonezji. Na pokładzie były 54 osoby, w tym pięcioro dzieci i pięcioro członków załogi.

2015-08-18, 06:50

Indonezja: ratownicy znaleźli wszystkie ciała ofiar katastrofy samolotu
Członkowie sztabu kryzysowego pokazują zdjęcie z miejsca katastrofy indonezyjskiego samolotu linii Trigana Air Service. Foto: PAP/EPA/MAST IRHAM

Ratownicy dotarli na miejsce wypadku we wtorek o godz. 9.30 lokalnego czasu (godz. 2.30 czasu polskiego). - Maszyna jest całkowicie zniszczona. Samolot jest w kawałkach, jedna z części spaliła się - powiedział szef indonezyjskiej agencji ratownictwa i poszukiwań Bambang Soelistyo.

Powiązany Artykuł

Samolot ATR42-300 leciał z Jayapury, głównego miasta prowincji Papua, do Oksibil na południu tej prowincji. Jest to krótka trasa, na której lot trwa ok. 40 minut. Wrak samolotu znaleźli mieszkańcy jednej z wiosek. Według ich relacji maszyna rozbiła się o zbocze górskie.

Na pokładzie były 54 osoby - 49 pasażerów, w tym pięcioro dzieci, oraz pięcioosobowa załoga. Samolot przewoził też 6,5 mld rupii w gotówce (ok. 470 tys. dolarów) dla ubogich rodzin z regionu.

(Źródło: CNN Newsource/x-news)

REKLAMA

Czarna seria

Była to już trzecia w ciągu niespełna roku katastrofa lotnicza w Indonezji. W grudniu ub.r. samolot linii Air Asia spadł do Morza Jawajskiego podczas lotu z Surabai w Indonezji do Singapuru. Zginęły 162 osoby.

Pod koniec czerwca wojskowy samolot transportowy, którym leciały rodziny wojskowych oraz cywile, rozbił się w dwie minuty po starcie nad dzielnicą mieszkalną Medanu na północy Sumatry. Śmierć poniosły 142 osoby, w tym ok. 20 mieszkańców budynków, w które uderzyła maszyna.

W lipcu tego roku władze Indonezji zapowiedziały kontrole bezpieczeństwa maszyn, które wykorzystywane są na rejsach krajowych. Ze względu na mnogość wysp i trudne warunki geograficzne transport lotniczy jest popularny w Indonezji. Linie Trigana Air od 2007 roku znajdowały się na tzw. czarnej liście przewoźników Unii Europejskiej.

IAR/PAP, to

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej