X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Pożar w siedzibie komisji wyborczej w Biskupinie

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 13:41
- Cisza wyborcza nie zostanie przydłużona z powodu z pożaru w lokalu wyborczym w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformował członek Okręgowej Komisji Wyborczej w Bydgoszczy Tomasz Adamski.
Audio
  • Marek Krygier ze straży pożarnej w Żninie o przyczynach pożaru (IAR)
  • Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński o incydencie w Biskupinie (IAR)
Lokal obwodowej komisji wyborczej nr 3 w budynku Koła Łowieckiego Szarak w Biskupinie, gdzie wybuchł pożar
Lokal obwodowej komisji wyborczej nr 3 w budynku Koła Łowieckiego "Szarak" w Biskupinie, gdzie wybuchł pożarFoto: PAP/Tytus Żmijewski

- Obwodowa Komisja Wyborcza w Biskupinie nie podjęła uchwały o przedłużeniu głosowania z związku z pożarem, a tym samym nie ma powodu przedłużania ciszy wyborcza - podkreślił Adamski.

Z powodu pożaru, który wybuchł w niedzielę w Biskupinie, w lokalu obwodowej komisji wyborczej nr 3, musiała ona przerwać pracę. Komisja została przeniesiona do budynku pobliskiej szkoły.

TVN24/x-news

Wcześniej szef PKW Wojciech Hermeliński mówił, że jeśli okręgowa komisja wyborcza zdecyduje o nieprzedłużaniu ciszy wyborczej, to PKW się z tym zgodzi. - Nie wyobrażam sobie, byśmy jako PKW w jakiś sposób kontestowali tę uchwałę, także prawdopodobnie ją zaakceptujemy i nie widzę powodu, żeby miało nastąpić przedłużenie ciszy wyborczej – powiedział Hermeliński.

Dodał, że z powodu pożaru nikomu nic się nie stało, nastąpiło zadymienie lokalu komisji; wszystkie dokumenty zostały ewakuowane i przeniesione do pobliskiej szkoły.

Pożar w przewodzie kominowym?

Przerwa w głosowaniu trwała ok. półtorej godziny, do momentu pożaru zagłosowały trzy osoby, w czasie pożaru chciały zagłosować dwie kolejne - musiały one poczekać, aż komisja przeniosła się do nowego lokalu.

Lokal wyborczy obwodowej komisji wyborczej nr 3 mieścił się w drewnianym baraku o wymiarach ok. 7 na 10 metrów. Zadymienie i ogień pojawiły się o godzinie 8.30 pod sufitem. Według straży pożarnej, wszystko wskazuje na to, że do zapalenia doszło w przewodzie kominowym biegnącym od rozpalonego kominka. W dachu została wypalona dziura.

Jak wyjaśniał Marek Krygier ze straży pożarnej w Żninie, na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej, które prowadzą prace rozbiórkowo-gaśnicze, aby uratować budynek przed zniszczeniem.

Lokal obwodowej komisji wyborczej nr 3 w budynku Koła Łowieckiego "Szarak" w Biskupinie, gdzie wybuchł pożar. Fot. PAP/Tytus Żmijewski Lokal obwodowej komisji wyborczej nr 3 w budynku Koła Łowieckiego "Szarak" w Biskupinie, gdzie wybuchł pożar. Fot. PAP/Tytus Żmijewski

W całej Polsce trwają wybory parlamentarne. Lokale wyborcze będą czynne do godziny 21.

IAR,PAP,kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trwa cisza wyborcza. Za jej złamanie grożą kary finansowe

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 17:00
Trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych. Polacy wybierają posłów i senatorów na czteroletnią kadencję. Od północy w sobotę obowiązuje cisza wyborcza. Potrwa do zakończenia głosowania, czyli planowo do godziny 21.00 w niedzielę. PKW poinformowała, że frekwencja do południa wyniosła 16,47 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kończą się wybory parlamentarne

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 16:05
Polacy wybierają w niedzielę 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję. PKW poinformowała, że frekwencja do południa wyniosła 16,47 procent.
rozwiń zwiń