Niemcy: Centralna Rada Żydów domaga się ograniczenia imigracji
Centralna Rada Żydów w Niemczech domaga się ograniczenia liczby imigrantów. Szef organizacji Josef Schuster powiedział w poniedziałek dziennikowi "Die Welt", że uchodźcy pochodzą z kręgów kulturowych, w których nietolerancja jest na porządku dziennym.
2015-11-23, 11:32
Posłuchaj
Mariusz Błaszczak o bezpieczeństwie Polski w kontekście napływu uchodźców (Sygnały dnia/Jedynka)
Dodaj do playlisty
Wcześniej czy później nie unikniemy wprowadzenia limitu - powiedział Josef Schuster w wywiadzie dla "Die Welt". Jego zdaniem władze powinny kontrolować, kto wjeżdża do kraju. Schuster wskazał na problem integracji imigrantów. Wielu uchodźców ucieka przed terrorem stosowanym przez Państwo Islamskie, pragnąc żyć w pokoju i wolności. Równocześnie uchodźcy ci pochodzą z kręgów kulturowych, których stałym elementem są nienawiść do Żydów i nietolerancja - podkreślał szef środowisk żydowskich w Niemczech.
Powiązany Artykuł

Szwecja przywróci kontrole graniczne
Jak dodał, problemem jest nie tylko podejście do Żydów, lecz także równouprawnienie kobiet oraz stosunek do homoseksualistów. Zdaniem Schustera przyczyną braku tolerancji nie jest islam jako religia lecz sytuacja w krajach pochodzenia uchodźców.
Od początku roku w Niemczech zarejestrowano ponad 900 tys. imigrantów. Większość z nich pochodzi z Syrii, Iraku i Afganistanu. Centralna Rada jest głównym przedstawicielem liczącej ponad 100 tys. osób społeczności żydowskiej w Niemczech. Większość z nich przyjechała do Niemiec w latach 90. z krajów byłego ZSRR.
W związku z napływem imigrantów do Europy i zamachami terrorystycznymi w Paryżu coraz głośniej w Unii Europejskiej o ograniczeniu swobodnego przepływu osób. Dr Karolina Borońska-Hryniewiecka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych opowiada o decyzjach, jakie niedawno zapadły na szczycie Rady Europejskiej zwołanym przez Francję. Jak teraz będą wyglądały kontrole na granicy osób, które przyjeżdżają spoza Unii Europejskiej? A co z kontrolą wewnętrzną?
REKLAMA
Dzień Dobry TVN/x-news
PAP/IAR/rk
REKLAMA