Święta będą ciepłe, bezśnieżne z opadami deszczu i wiatrem

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska jest pod wpływem wyżu, jednak od południowego zachodu zaczniemy przechodzić pod wpływ płytkiej zatoki niżowej z frontem atmosferycznym. Nadal napływa dość ciepłe, polarnomorskie powietrze, z kierunków południowych.

2015-12-24, 06:49

Święta będą ciepłe, bezśnieżne z opadami deszczu i wiatrem
W wigilię nie będzie śniegu. Foto: freeimages.com

W czwartek w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem na zachodzie kraju wzrastające do dużego. Rano na zachodzie, południu i w centrum Polski mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na północnym wschodzie kraju do 10 stopni Celsjusza na południowym zachodzie, na pozostałym obszarze kraju około 7-8 stopni Celsjusza.

Wiatr słaby, na północy i w centrum okresami umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie i południowym wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Na zachodzie, północy i w centrum Polski zachmurzenie wzrastające do dużego z opadami deszczu.

Temperatura minimalna od 0-3 stopni Celsjusza na wschodzie i południowym wschodzie do 6-7 stopni Celsjusza na zachodzie i wybrzeżu.

Wiatr na południowym wschodzie Polski słaby, na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Rano na południowym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na północnym wschodzie Polski do 10 stopni Celsjusza na południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy Polski okresami dość silny i porywisty, w porywach na wybrzeżu do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Na Bałtyku sztorm - nawet do 8-10 stopni w skali Beauforta. 

Do końca miesiąca nie są prognozowane opady śniegu. Dopiero na początku stycznia może zacząć prószyć.

***

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 7 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni po południu skręcający na południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna 4 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie przeważnie duże i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

IAR, PAP, kk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej