X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

W warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka otwarto Dziecięce Centrum Transplantacji

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2016 16:00
Centrum Zdrowia Dziecka to jedyny szpital w kraju, w którym wykonywane są przeszczepy. Otwarcie ośrodka pozwoli na polepszenie opieki, ale również wdrażanie rzadkich procedur takich jak transplantacje jelit, płuc, a także wielonarządowe.
Audio
  • Najmłodsi pacjenci potrzebujący przeszczepu będą mieli lepsze warunki leczenia w CZD. Relacja Barbary Góry/IAR
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/Shebta

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podkreślił, że ośrodek umożliwi też dalszy rozwój medycyny transplantacyjnej w naszym kraju. Zaznaczył, że takie Centrum wyspecjalizowane w transplantologii dziecięcej jest szansą dla tych najmłodszych pacjentów, których narządów nie da się już wyleczyć.

Dyrektor Instytutu Małgorzata Syczewska zaznaczyła, że opieka nad pacjentami po przeszczepach będzie odbywać się w lepszych warunkach. Wyjaśniła, że dotychczas dzieci po zabiegach transplantacji przebywali na oddziale kliniki chirurgii wraz z innymi pacjentami po różnego rodzaju operacjach. Co ważne, Dziecięce Centrum Transplantologii jest zlokalizowane obok nowoczesnego bloku operacyjnego i oddziału pooperacyjnego.

DCT to 20-łóżkowy Oddział Transplantacji Narządów, 6-łóżkowy Oddział Intensywnej Terapii oraz Poradnia Transplantacyjna i Chorób Wątroby z trzema gabinetami lekarskimi.

Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka od ponad 30 lat zajmuje się przeszczepianiem narządów u dzieci. Dotychczas wykonano 1600 transplantacji: nerek, wątroby, jelita i serca. Rocznie wykonuje się w tym szpitalu od 70 do 90 takich zabiegów.

IAR/iz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pionierski przeszczep w USA. Dziecko dostało dwie dłonie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 16:10
To pierwszy na świecie jednoczesny przeszczep dwóch dłoni u dziecka. 8-letni Zion Harvey z powodu infekcji stracił obie dłonie i stopy. Teraz lekarze ze Szpitala Dziecięcego w Filadelfii przeprowadzili udaną operację transplantacji dłoni od zmarłego dawcy.
rozwiń zwiń