Papież Franciszek o Szczycie Humanitarnym w Turcji. "Towarzyszmy modlitwą uczestnikom obrad"

2016-05-22, 16:00

Papież Franciszek o Szczycie Humanitarnym w Turcji. "Towarzyszmy modlitwą uczestnikom obrad"
Watykan - zdjęcie ilustracyjne. Foto: Krakauer1962/Pixabay

Odpowiedzieć na dramatyczną sytuację humanitarną, spowodowaną przez konflikty, problemy związane z ochroną środowiska i skrajnym ubóstwem - taki jest cel rozpoczynającego się w poniedziałek w Stambule pierwszego światowego szczytu. Stolicę Apostolską będzie reprezentować watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Posłuchaj

Papież prosi o modlitwy w intencji obrad Szczytu Humanitarnego [Tłum: Towarzyszmy modlitwą uczestnikom, aby w pełni zaangażowali się na rzecz realizacji podstawowego celu humanitarnego, jakim jest ratowanie każdego życia ludzkiego]/IAR
+
Dodaj do playlisty

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że ludzkość zraniona jest przez "niesprawiedliwość, nadużycia, nienawiść i chciwość". Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański mówił, że relacje międzyludzkie muszą być oparte na solidarności i wzajemnej miłości.

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra papież podkreślił, że Duch Święty daje wierzącym siłę do tego, by być "zaczynem jedności, pocieszenia i miłosierdzia".


Powiązany Artykuł

szydło1200.jpg
Premier leci do Turcji na pierwszy Światowy Szczyt Humanitarny

Nawiązując do rozpoczynającego się w poniedziałek w Stambule, w Turcji, pierwszego Światowego Szczytu Humanitarnego stwierdził, że jego celem jest "refleksja nad krokami, które należy podjąć, by odpowiedzieć na dramatyczną sytuację humanitarną, spowodowaną przez konflikty, problemy związane ze środowiskiem i skrajne ubóstwo”.

Franciszek zachęcił, by modlitwą towarzyszyć uczestnikom obrad, aby „w pełni zaangażowali się na rzecz realizacji podstawowego celu humanitarnego”, jakim jest – jak wskazał - „ratowanie każdego życia ludzkiego, nie wykluczając nikogo, zwłaszcza niewinnych i najbardziej bezbronnych”.

Papież przypomniał także, że wtorek 24 maja, uroczystość Matki Bożej z Szeszan, będzie dniem jedności z katolikami w Chinach. - Niech w tym Roku Miłosierdzia chińscy katolicy, razem z tymi, którzy należą do innych szlachetnych tradycji religijnych, mogą stać się konkretnym znakiem miłosierdzia i pojednania - mówił Franciszek.

Apelował o krzewienie „autentycznej kultury spotkania i zgody w całym społeczeństwie” chińskim.

PAP/IAR/iz

Polecane

Wróć do strony głównej