Premier Beata Szydło: reforma edukacji wejdzie w życie zgodnie z planem

Wprowadzenie reformy edukacji nie jest niczym opóźnione, będzie wprowadzona zgodnie z harmonogramem, czyli we wrześniu przyszłego roku - powiedziała w środę premier Beata Szydło. Zaapelowała o to, by nie wprowadzać chaosu informacyjnego w tej sprawie.

2016-10-26, 13:15

Premier Beata Szydło: reforma edukacji wejdzie w życie zgodnie z planem
zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay.com

Posłuchaj

Premier poprosiła, by nie wprowadzać zamieszania wokół reformy (IAR)
+
Dodaj do playlisty

- Reforma edukacji jest niezwykle istotna (...). Jej wprowadzenie nie jest absolutnie niczym w tej chwili opóźnione. Będzie przebiegała i będzie wprowadzona tak, jak było to zgodnie z harmonogramem. Rozpoczynamy reformę edukacji w przyszłym roku - powiedziała podczas konferencji prasowej w Ostrowie Wielkopolskim Beata Szydło.

Powiązany Artykuł

zalewska 1200.jpg
"Reforma edukacji jest zaplanowana, policzona i przemyślana"

Dodała, że ma prośbę do mediów i do "tych wszystkich środowisk, które próbują w tej chwili snuć taką opowieść, że reforma edukacji jest zagrożona, czy ma być opóźniana". - Proszę państwa, proszę o to, by nie wprowadzać chaosu informacyjnego, dlatego, że to niestety wpływa na bardzo wrażliwe środowisko, jakim są dzieci, rodzice, nauczyciele - zaapelowała.

Premier powiedziała, że chce, by reforma była przeprowadzona spokojnie, bez jakichkolwiek kłopotów. - Chcemy, by w tej reformie brali udział i rodzice, nauczyciele i samorządowcy. Jesteśmy do tego przygotowani. Harmonogram jest przedstawiony. Niebawem rząd przyjmie nowe Prawo oświatowe, które będzie wprowadzało tę reformę. Wszystko przebiega zgodnie z planem - podkreśliła.

"

Premier Beata Szydło Chcemy, by w tej reformie brali udział i rodzice, nauczyciele i samorządowcy

W połowie września do konsultacji trafiły dwa projekty ustaw: zupełnie nowej ustawy Prawo oświatowe oraz ustawy wprowadzającej Prawo oświatowe. Zgodnie z propozycją MEN od 2017 r. funkcjonować mają 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum i dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane.

REKLAMA

W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje sugerujące możliwość zmiany terminu wdrażania reformy edukacji.

IAR,PAP,kh


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej