more_horiz
Wiadomości

Libia: zatonęła łódź, blisko stu migrantów poszukiwanych

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 17:18
Około 97 migrantów, w tym 15 kobiet i dzieci, uznaje się za zaginionych po tym, jak w czwartek ich łódź zatonęła u wybrzeży Libii w pobliżu Trypolisu - poinformował rzecznik tamtejszej straży przybrzeżnej. Jak dodał, 23 osoby udało się uratować.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

"Dno łodzi zostało uszkodzone i jednostka zatonęła" - przekazał rzecznik libijskiej straży przybrzeżnej Ajub Kasem. Jak powiedział, służby szacują, że na pokładzie łodzi pneumatycznej znajdowało się ok. 120 osób.

Obecnie najwięcej migrantów chcących dostać się drogą morską do Europy wyrusza właśnie z Libii. W ciągu ostatnich trzech lat co roku do najbliżej położonych Włoch przeprawiało się stamtąd ok. 150 tys. osób.

Przemytnicy ludzi najczęściej wyprawiają migrantów w podróż w niewielkich pneumatycznych łodziach, które po dotarciu na wody międzynarodowe są przechwytywane przez statki uczestniczące w akcjach ratunkowych i inne jednostki. Niektóre są przechwytywane przez libijską straż przybrzeżną i zawracane do brzegu.

PAP/agkm

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Libia katastrofa morska

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem