Afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Miasto sprzedało prawa do kolejnych gruntów?
Stołeczna spółka sprzedała prawo do użytkowania wieczystego działki w Parku Skaryszewskim? Tak twierdzi stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.
2017-05-10, 11:47
Jak organizacja donosi na swoim oficjalnym profilu na portalu facebook, chodzi o działkę, na której położony jest hotel „Dedek” wraz z przyległościami. Sprzedany teren ma powierzchnię 5 464 m2. Według MJN, przekazane prawa umożliwiają nowemu nabywcy rozporządzanie nieruchomością do 2089 roku. Sprzedającym było Miejskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji.
Miasto Jest Nasze donosi, że MRPI działkę do sprzedaży wystawiło na początku tego roku, a cena wywoławcza nieruchomości wyniosła 4 500 000 zł. Organizacja miała nawet kontaktować się z Miejskim Przedsiębiorstwem Realizacji Inwestycji w celu potwierdzenia sprzedaży praw. "Pracownicy miejskiej spółki nie chcieli jednak wyjawić, kto jest nabywcą. Dzierżawca budynków na terenie działki, właściciel hotelu „Dedek”, również odmówił odpowiedzi na pytanie, czy wie kto jest nabywcą działki, czy to on nabył działkę lub czy brał w przetargu. W księdze wieczystej nowy właściciel nie jest jeszcze ujawniony" – czytamy we wpisie na koncie MJN.
Ponadto Miasto Jest Nasze miało uzyskać informacje o tym, że MPRI planuje kolejne przetargi następnych nieruchomości w Warszawie.
REKLAMA
facebook/dad
REKLAMA