X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polski ambasador wezwany do MSZ na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 09:51
Ambasador Polski na Ukrainie został wezwany do tamtejszego MSZ. Miało to związek z wypowiedzią prasową szefa polskiej dyplomacji na temat Ukrainy.
Audio
  • Polski ambasador został wezwany do MSZ. Relacja Pawła Buszki z Kijowa (IAR)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: MSZ Ukrainy/Facebook

Minister Witold Waszczykowski w niedawnym wywiadzie dla tygodnika „W Sieci” mówił o stosunkach polsko-ukraińskich w kontekście polityki historycznej. To wywołało reakcję ukraińskiego resortu dyplomacji.

W stanowisku przekazanym polskiemu ambasadorowi w Kijowie Janowi Piekło ukraiński MSZ podkreślił, ze Ukraina z rozczarowaniem przyjmuje słowa polskiego szefa dyplomacji. Jak napisano w komunikacie - Kijów zwraca uwagę na potrzebę bardziej wyważonego stosunku polskich polityków do wrażliwych zagadnień wspólnej historii.

W stanowisku przekazanym polskiemu ambasadorowi ukraiński MSZ podkreślił też, że Ukraina obecnie, walcząc w Donbasie z rosyjską agresją płaci niezwykle wysoką cenę nie tylko w za swój cywilizacyjny wybór, ale też broni Polski i innych krajów Unii Europejskiej przed rosyjskim wojskiem.

W stanowisku MSZ Ukrainy wskazano również na to, że w wywiadzie padły niewłaściwe określenia w odniesieniu do konfliktu na wschodzie Ukrainy i uznano ze niewłaściwe, w kontekście strategicznego partnerstwa, porównanie do sytuacji Grecji i Macedonii.

IAR podaje, że Kijowowi nie spodobały się słowa dotyczące stosunku oficjalnych władz w Kijowie do postaci Stepana Bandery. Szef polskiej dyplomacji w wywiadzie dla tygodnika „W Sieci” mówił, że "Ukraina nie wejdzie do Europy z Banderą".

IAR/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak