Podpaliły jeża. Nastolatki odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzęciem

Prace społeczne na rzecz organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, nadzór kuratora oraz nakaz uczestnictwa w terapii psychologicznej to kara, jaką wymierzył sąd w Środzie Śląskiej dwóm gimnazjalistkom, które znęcały się nad jeżem.

2017-07-12, 16:20

Podpaliły jeża. Nastolatki odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzęciem
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock.com

Posłuchaj

Gimnazjalistki, które znęcały się nad jeżem zostały ukarane. Relacja Doroty Czubaj (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski, sąd orzekł wobec dwóch nastolatek obowiązek wykonania prac społecznych na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraży przez trzy miesiące, po 15 godzin miesięcznie.

Decyzją sądu gimnazjalistki mają zostać również objęte nadzorem kuratora sądowego. - Sąd zobowiązał je także do uczestniczenia w treningu zastępowania agresji, umiejętności społecznych i empatii, a także do podjęcia terapii psychologicznej - oznajmił sędzia Poteralski.

Sprawa znęcania się nad zwierzęciem wyszła na jaw po tym, jak w internecie pojawił się film, na którym widać jak jeż płonie. Na filmie było słychać śmiech i komentarz jednej z nastolatek.

Orzeczenie sądu nie jest prawomocne.

kk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej