Wiadomo, kto zbada aferę hazardową
W czwartek do południa kluby PO, PiS, Lewicy i PSL zgłosiły marszałkowi Sejmu swoich kandydatów do sejmowej komisji śledczej, która będzie badać tzw. aferę hazardową.
2009-11-05, 10:39
Do wieczora kluby mają czas na zgłoszenie ewentualnych zastrzeżeń do kandydatur.
Mirosław Sekuła, Sławomir Neumann i Jarosław Urbaniak z Platformy Obywatelskiej, Beata Kempa i Zbigniew Wassermann z PiS, Bartosz Arłukowicz z Lewicy oraz Franciszek Stefaniuk z PSL - prawdopodobnie taki będzie skład komisji śledcze.
Marszałek Bronisław Komorowski już wcześniej zapowiedział, że Sejm wybierze członków tzw. komisji hazardowej w piątek. Tego dnia ma się też odbyć pierwsze posiedzenie komisji.
REKLAMA
Zgodnie z uchwałą o powołaniu komisji hazardowej, sejmowi śledczy będą badać prace nad tzw. ustawą hazardową w czasie rządów SLD, PiS i PO, w zakresie automatów o niskich wygranych i wideoloterii. Komisja ma także zbadać działania instytucji państwowych w związku z tzw. przeciekiem o postępowaniu CBA w sprawie prac nad zmianami w ustawie hazardowej. Raport z prac komisji śledczej ma powstać do 28 lutego 2010 r.
REKLAMA