X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

23-latka zmarła. Dwa razy odsyłano ją ze szpitala

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2010 14:42
Prokuratura Rejonowa w Kutnie wyjaśnia sprawę śmierci 23-letniej kobiety. 23-latka dwa razy została odesłana do domu przez personel szpitala.
Audio

Prokuratura Rejonowa w Kutnie wyjaśnia sprawę śmierci 23-letniej kobiety, która zmarła w miejscowym szpitalu. Wcześniej placówka dwa razy polecała jej leczyć się samej w domu.

Według mediów, które opisały tę sprawę, kobieta po raz pierwszy pojawiła się w kutnowskim szpitalu 19 grudnia. Miała wysoką gorączkę, źle się czuła. Zbadał ją lekarz z tzw. nocnej pomocy medycznej i rozpoznał zapalenie gardła. Lekarz wypisał antybiotyk i odesłał pacjentkę do domu.

Dzień później kobieta ponownie pojawiła się w szpitalu. Tym razem, lekarze zostawili ją na obserwacji. Zrobiono zdjęcie płuc, które jednak nic nie wykazało. Po kilkunastu godzinach kobietę wypisano. Po czterech dniach 23-latka po raz trzeci pojawiła się w szpitalu. Miała 40-stopniową gorączkę i jak wykazało zdjęcie, zmiany w płucach. Nie udało się jej uratować. Zmarła w drugi dzień świąt.

Jak powiedział rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania, "treść publikacji dała prokuraturze podstawy do podjęcia działań w celu wyjaśnienia sprawy".

Dodał, że prokuratura będzie sprawdzać, czy postępowanie szpitala było prawidłowe i czy można mówić o zaniedbaniach, nieprawidłowościach ze strony lekarzy.
O tej sprawie napisała we wtorek "Gazeta Wyborcza" w Łodzi.

ag, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak