Do 195 wzrosła liczba ofiar zimowych chłodów

Ofiary zimy w Indiach to ludzie bezdomni i mieszkańcy slumsów

2010-01-07, 07:15

Do 195 wzrosła liczba ofiar zimowych chłodów

W północnych Indiach z powodu zimowych chłodów zmarło już 195 osób. Jedynie ostatniej nocy, gdy temperatury spadły do 5 stopni powyżej zera zmarło ponad 30 osób.

Ofiary tegorocznej zimy to ludzie bezdomni i mieszkańcy slumsów. Władze lokalne w północnych Indiach zapewniają, iż starają się pomagać tym ludziom, ale skala tej pomocy jest niewystarczająca. Brakuje schronisk, bezpłatnych posiłków, a także drewna rozdawanego bezpłatnie potrzebującym.

Ofiary chłodów żyły głównie w nizinnych częściach północnych Indii, gdzie temperatury rzadko spadają w okolice zera. Dlatego mieszkańcy nie są przygotowani do przetrwania zimy.
Z kolei ludność mieszkająca w rejonach himalajskich, gdzie temperatury sięgają obecnie nawet minus dwudziestu stopni, nie odczuwa tak bardzo zimowych dolegliwości. Jest lepiej przygotowana do przetrwania okresu chłodów.

Zima w północnych Indiach może potrwać do początku lutego.

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej

Najnowsze