Prognoza pogody. Sobota z przejaśnieniami, ale i deszczem
Polaków czeka pochmurna sobota z miejscowymi opadami deszczu. Gdzieniegdzie jednak można liczyć na przejaśnienia i odrobinę słońca.
2017-10-14, 06:54
W sobotę będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy oraz na wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. C na północnym wschodzie do 16 st. C w centrum i 20 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju porywisty, na wybrzeżu w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.
W nocy z soboty na niedzielę we wschodniej połowie Polski oraz na Pomorzu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie na południowym zachodzie i południu możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna przeważnie od 9 do 13 st. C, w kotlinach górskich niższa, około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i wschodzie kraju porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, zachodni.
W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Pod wieczór możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Początkowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w drugiej połowie dnia stopniowo słabnący, zachodni.
Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1009 hPa i będzie rosnąć.
REKLAMA
dad
REKLAMA